Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
MISTR 2023/2024
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daňo: Musíme se oklepat a sérii srovnat

23.03.2023 · Adam Sušovský
Dostal se do několika šancí, ale brankáře Jakuba Kováře prostřelit nedokázal. Marko Daňo, jeden z lídrů týmu, po prohře 2:4 velí k tomu, aby Oceláři hodili nepovedený zápas co nejrychleji za hlavu. V pátek je nový den, to znamená příležitost sérii srovnat.

Byl na ledě cítit hlavně v závěru zápasu, když Oceláři mocně bušili do zavřených vrat sparťanské obrany. Marko Daňo, nejlepší střelec sezony, si také vypracoval jednu hodně slušnou šanci, ale trefil jen Kováře. Oceláři padli 2:4 a musejí v sérii se Spartou znovu dotahovat. 

"Mrzí to, ale je třeba se z toho oklepat," řekl Daňo po utkání. "V pátek nás čeká další zápas. Není čas smutnit, máme novou příležitost sérii srovnat a jet do Prahy za vyrovnaného stavu."

Daňo byl na ledě také při jednom z klíčových okamžiků zápasu. Už v první třetině Oceláři dostali možnost hrát pětiminutovou přesilovku, jenže hned na jejím začátku lacině přišli o puk a sami z brejku Sparty inkasovali. "A pak jsme v podstatě nic moc nevymysleli. Sparta přesilovku dobře ubránila, škoda pro nás. Věřím ale tomu, že když přesilovku dostaneme v pátek, tak něco vymyslíme a pomůžeme mužstvu," přemýšlel Daňo. 

Co tedy před páteční domácí odvetou zlepšit? "Hlavně musíme jít do zápasu s čistou hlavou. Podíváme se na video, kde jsme udělali chyby. Věřím tomu, že vstoupíme do zápasu stejně jako do toho druhého v Praze. Že budeme hrát lépe než dnes. Mužstvo na to máme, musíme tomu věřit a hrát šedesát minut nebo víc," uzavřel slovenský kanonýr.

Celý rozhovor s třineckým útočníkem si můžete pustit taky v přiloženém videu.