Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Daniel Voženílek: Chci poznat mentalitu vítězů, proto jsem v Třinci

09.05.2022 · Adam Sušovský
Jeden z největších bojovníků letošního play off míří do Třince, novou posilou Ocelářů pro příští sezonu je útočník Daniel Voženílek. Do WERK ARENY přichází z Motoru, kde sezonu dohrával jako lídr týmu těsně po operaci čelisti.

S nadsázkou by se dalo říct, že má v letošní sezoně co dočinění se všemi třemi medailovými týmy. Daniel Voženílek podepsal jako nová posila smlouvu ve zlatém Třinci, zatímco v průběhu ročníku hrál i za stříbrnou Spartu a bronzový Motor, kde sezonu jako příkladný bojovník zakončil. 

Daniel Voženílek během ni ukázal, že zvládá v týmu jakoukoliv roli. Umí hrát defenzivního útočníka i hráče, který zvládne táhnout ofenzívu svého týmu. V Motoru se mu to v průběhu play off dařilo i po těžkém zranění a bezprostředně po náročné operaci čelisti, názorům lékařů navzdory. 

Teď na Daniela Voženílka čeká nová výzva: Šestadvacetiletý hráč je novým členem Ocelářů. 

Chci navázat na třinecké úspěchy

"Těším se, až do Třince dorazím a poznám kluky v kabině, doufám, že mi dají načichnout ke své vítězné mentalitě. Vítězství je v hokeji nejvíc, i proto jsem si z nabídek vybral Oceláře. Zájem klubu byl vážný a já chci jako hráč působit v organizaci, která má každý rok šanci sáhnout na nejvyšší příčky," říká Voženílek. 

Skoro 190 centimetrů vysoký útočník by měl do kádru trenéra Zdeňka Motáka vnést důraz na obou stranách kluziště. 

"Plním to, co po mně chce trenér. Když bude chtít, ať bráním, budu to dělat. Stejně jako se pokusím splatit důvěru, pokud bych v Třinci dostal šanci v prvních formacích a na přesilovce," líčí Voženílek své plány. "Přicházím doplnit tým, který projde změnami, ale jeho kostra zůstává mistrovská. To, že Třinec vyhrál extraligu třikrát za sebou, není náhoda a moc bych si přál, abychom na to v příští sezoně dokázali navázat. Snad k tomu přispěje i má tvrdá hra, bojovnost a třeba i nějaké góly," dodává Voženílek. 

Odchovanec Pardubic, který si okusil také angažmá ve Finsku a reprezentoval Česko v juniorských kategorích, se stal jedním z příkladných hrdinů poslední vyřazovací části. Během čtvrtfinálové série proti Pardubicím totiž na tréninku Motoru utrpěl vážné zranění čelisti, i přes názor lékařů ale trval na tom, že chce hrát. Na led se pár dní po operaci vrátil a byl jedním z nejvýraznějších hráčů Českých Budějovic. V osmi zápasech play off si připsal sedm bodů, za pět branek a dvě asistence.

Že produktivní být umí, ostatně dokázal i před třemi lety v Litoměřicích, kde jako kapitán prvoligového týmu skončil druhý v bodování Chance ligy, hned za frýdeckým Petrem Kafkou. Voženílek si tam v 57 zápasech přisal 64 kanadských bodů.

Ani vážné zranění Voženílka nezastaví

"Letos mám ale za sebou hodně náročný rok. Budějovice se mnou chtěly dopředu podepsat smlouvu, abych tam tvořil osu týmu do budoucna a já s nimi chtěl hrát fér. Proto jsem s velkým předstihem vedení oznámil, že příští sezonu odejdu do Třince. V tu chvíli mi klesl ice time i role v týmu. Vlastně docela logicky, chtěli si v sezoně obehrávat kluky, se kterými budou v příštím roce počíta, to jim nemám za zlé. Až před play off za mnou přišel trenér Modrý, že jsem poctivý kluk a v závěru sezony mi věří. Dal mě do přesilovky s Gulašem a Pechem, v tu chvíli přišlo zranění a mně to bylo strašně líto, strašně moc jsem tyhle zápasy chtěl hrát," líčí Voženílek. 

Začátkem dubna mu čelist rozlámala rána Gulaše na tréninku, jedna z nejtvrdších v extralize, o tři dny později Voženílek v nemocnici podstoupil operaci a za další tři dny už hrál zase zápas vyřazovací části. Po každém z nich se vracel do nemocnice, kde lékaři stav čelisti bedlivě kontrolovali. 

"One timerem (ránou z první) mě Gulaš trefil při nácviku přesilovky přímo do čelisti. Já ani nespadl na led, takový to byl šok. Uviděl jsem krev a věděl, že je to špatný, že se pojede do nemocnice. Pak jsem byl smutný a zklamaný. Začátek play off proti Pardubicím se mi vydařil, dal jsem gól ve dvou zápasech po sobě a najednou jsem sledoval hokej jen v televizi, bylo to hrozné," líčí Voženílek, který se rozhodl hrát i přesto, že už věděl, že v Budějovicích skončí. "Jirka Novotný mi celý rok říkal, že v play off přijde naše chvíle a já si v nemocnici vzpomněl i na Václava Prospala. Ten by totiž řekl, že je to jen kost, navíc daleko od srdce," usmívá se nová třinecká posila. 

"Ještě mám v puse nějaké dráty, ty mi snad brzy vyndají. Titanová destička už tam zůstane asi napořád, ale stálo to za to. Tohle play off bylo pro mě i pro Motor super," říká Voženílek s tím, že by si formu rád přinesl do nového angažmá. 

Za úspěchy i do Ligy mistrů

"S trenérem Motákem už jsem po telefonu mluvil, byl to moc příjemný rozhovor. Cíle jsou důležité, my je v Třinci mít budeme. Bude se hrát Liga mistrů, kde Oceláři na úspěch čekají, a stejně zajímavá bude i výzva navázat na poslední úspěšné roky. Strašně moc se na tuhle společnou práci s novými spoluhráči těším."

Voženílek do Třince dorazí na konci týdne, zázemí už v Beskydech připravené má. "Přijedu asi v pátek, potkám se s kondičním trenérem a probereme plán mé přípravy, ta je v Třinci pro všechny individuální. A taky se pomalu začnu stěhovat, chci tady mít celou rodinu, se kterou jsme trošku venkovské typy. Proto budeme bydlet v domečku v Nošovicích, pár dodávek už jsem tam dovezl," uzavírá Voženílek.

Daniel Voženílek v sedmi extraligových sezonách odehrál v nejvyšší české soutěži 177 zápasů, nastřílel vnich 16 gólů a přidal 23 asistencí. V play off dalších jedenáct utkání s bilancí pěti gólů a dvou nahrávek. V letech 2015 a 2016 reprezentoval Českou republiku na dvou juniorských šampionátech.