Daniel Rákos: Máme vítěznou šňůru a nechceme urazit štěstíčko!

20.01.2013 · Martin Stebel, Simona Fischmeisterová
Oceláři stále surfují na vítězné vlně! Parádní fazónu svěřenců kouče Turka tentokrát odskákala brněnská Kometa, která padla po výsledku 3:7. Vynikající utkání absolvoval Daniel Rákos (2+2). Důležitou trefu na konci první třetiny měl na svědomí Jakub Orsava. Oba aktéři sdělili klubovému webu své bezprostřední dojmy.

O konečném výsledku

Výhra nás moc těší, ale Brno mělo taky hodně šancí a klidně to mohlo dopadnout opačně, kdyby měli lepší koncovku. Je fajn, že střelecké štěstí bylo na naší straně. Naše lajna byla v úvodu u inkasované branky a chtěli jsme to odčinit góly, což se povedlo.

O osobní zvýšené prestiži utkání v kontextu loňského finále

Těšil jsem se do Brna jako na každý jiný zápas. Na minulost jsem opravdu nekoukal.

O rodící se potyčce s Radimem Bičánkem

Překvapilo mě, že tak brzy shodil rukavice. Nečekal jsem to, nebyl jsem na to připravený. K potyčce nebyl důvod.

O týmových perspektivách do závěru základní části

Nekoukáme moc dopředu, abychom někoho v tabulce honili. Jdeme zápas od zápasu a snažíme se plnit pokyny. Teď máme vítěznou šňůru, daří se, tak nechceme urazit štěstíčko.

Jakub Orsava: Můj gól? Snad to bude psychická vzpruha!

O brněnském tlaku v úvodu střetnutí

To je klasika. Brno doma umí na soupeře ze začátku zatlačit, to je známá věc. Dnes se nám ale povedlo zápas otočit a vyhrát. Hráli jsme svou hru a to se nám vyplatilo. Když se vyhraje 7:3, je to pohoda.

O své trefě v závěrečných vteřinách první části

Dan Rákos mě perfektně našel od mantinelu, byl jsem ve středu hřiště, vystřelil jsem k tyči a vyšlo to. Dlouho jsem nedal gól, potřeboval jsem se zvednout a snad to bude psychická vzpruha.

O zvýšeném tempu hry ve druhé polovině zápasu

Hrálo se nahoru-dolů a snažili jsme se hru zklidnit, protože tak se s Brnem nedá hrát. Ve třetí třetině jsme si jen plnili své úkoly. Možná jsme měli i trochu štěstíčka.

O eventuálních ambicích na zisk Prezidentské trofeje a vyhlídkách pro play-off

Na tyhle úvahy je moc brzo, ale nebráníme se tomu. Na Plzeň ztrácíme po dnešku pět bodů, navíc máme zápas k dobru. Snad se na ně dotáhneme a v posledním kole je máme doma, tak si to možná rozdáme o první místo. V play-off je naprosto jedno, proti komu hrajete, tam jsou všechny týmy dobré. Když si budeme poctivě plnit své úkoly, můžeme dojít hodně daleko.