Daniel Krejčí: Jsem opravdu rád, že mohu být v Třinci

25.09.2013 · Martin Stebel
Brankově bohaté střetnutí mezi Třincem a Chomutovem nabídlo atraktivní podívanou plnou nečekaných zvratů a dramatických situací. Na úterní duel bude jistě rád vzpomínat také obránce Daniel Krejčí, který si v rámci nejvyšší hokejové soutěže připsal premiérový gólový zápis.

Byla to vlastně tak trochu šťastná náhoda. Urostlý zadák původně neměl figurovat v základní sestavě pro úterní měření sil: "Ráno před zápasem mi trenéři oznámili, že budu hrát ve druhé obraně místo Vládi Rotha, který měl zdravotní problémy. Za tu šanci jsem byl moc rád. Ze začátku jsem byl mírně nervózní, ale poté to ze mě spadlo," přiznává upřímně bývalý mládežnický reprezentant a na téma vzájemné souhry se zkušenějším obranným parťákem dodává: "Na spolupráci s Lukášem Galvasem jsem byl připraven, hráli jsme už spolu v přípravě. Vyhovíme si, pomáhal mi. Je radost hrát vedle obránce, který má snad 800 startů v extralize."

Hvězdný okamžik mladého beka nastal ve 44. minutě, kdy přesnou ránou zvyšoval na 5:3. V konečném resumé to byla rozdílová trefa: "Dostal jsem od mantinelu nahrávku od Adama Rufera. Stál jsem na modré čáře, vystřelil jsem a někdo to myslím lehce tečoval. Bylo v tom kus štěstí, ale jsem moc rád, že moje trefa pomohla k výhře. Předpokládám, že za první gól budu muset dát do kabiny nějakou menší svačinku. Proberu to s pokladníkem týmu, kterým je pan Dan Rákos," usmívá se jednadvacetiletý defenzor s tělesnými parametry 190 cm a 92 kg.

Když se v Třinci a okolí vysloví příjmení Krejčí, většině hokejových fajnšmekrů se hned vybaví útočník David, hvězdný kanonýr Bostonu Bruins, který pod Javorovým v dorosteneckém věku působil. Obránce Daniel však není v žádném příbuzenském vztahu. Jak se vlastně rodilo jeho třinecké angažmá? "Můj agent pan Maršoun mi před letní přípravou sdělil, že Třinec má o mé služby zájem. Hned jsem si říkal, že bych to rád zkusil, protože je tady skvělé mužstvo. Jsem opravdu rád, že mohu být zrovna v Třinci."

Odchovanec pražské Slavie strávil podstatnou část loňské sezony v první lize, kde nastupoval v dresu berounských Medvědů: "Ve Slavii je hodně mladých hráčů a pan Vladimír Růžička mi naznačil, že pro mě není místo. Nabídl mi tedy, ať jdu do první ligy. Jsem proto rád, že mě alespoň pustil na hostování do Třince. Nemyslím si, že můj dnešní gól mi zajistí místo, tak to prostě nefunguje. Musím svou hrou dlouhodobě potvrzovat kvality. Stále mám co vylepšovat. Musím hlavně pracovat na startu za pukem, důležité jsou první tři kroky. Možná mi chybí i větší klid. Když se dívám třeba na hru Pepy Hrabala, je to něco úžasného. Budu dělat vše, co je v mých silách, abych se ukázal v dobrém světle."

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary