Daniel Chovaniak: Play off je něco jiného, moc se těším

21.03.2022 · Šárka Kolková
Juniorský tým odpoledne dorazil do Turnova a v úterý se přesune do Mladé Boleslavi, kde rozehraje čtvrtfinálovou sérii hranou na tři vítězná utkání. S kapitánem Danielem Chovaniakem se ale ještě pojďme ohlédnout za posledním utkáním proti Zlínu i celou nadstavbou.

Poslední utkání nadstavbové skupiny A odehráli Oceláři v sobotu ve Zlíně. Domácí už do play off postoupit nemohli a tak si chtěli svůj poslední zápas hlavně užít. Myslím si, že jsme to odehráli dobře i přesto, že duel neměl takový náboj jako jiné zápasy, prohlásil Daniel Chovaniak.

Výhra 7:1 se ale nerodila zlehka, vždyť Berani třinecké juniory jasně přestříleli. Ocelový tým se ale mohl opřít o perfektní výkon Jakuba Klimka, který ze 47 střel pustil za svá záda jen jediný puk. Určitě nás podržel brankář. Také jsme se drželi naší hry, což znamená, že jsme rychle otočili vývoj a využili jsme šance, které jsme měli. Na začátku třetí třetiny jsme dali rychlý gól a bylo ze strany Zlína bylo po zápase.

Ten, kdo si myslel, že v nadstavbě budou týmy hrát jako v základní části, mýlil se. Utkání byla úplně o něčem jiném a hráč, který pod Javorovým působil i v dorostu, to moc dobře ví. Za mě osobně to bylo výborné, protože každý zápas byl vyrovnaný a jen v takových střetnutích se můžeme posouvat dál.

V průběhu nadstavbové fáze se zranil kapitán Tommy Wardas a tak jej slovenský bek zastoupil. „Znamená to pro mě moc, vážím si toho. Jsem rád, že trenéři do mě vkládají důvěru a svěřili mi zodpovědnou úlohu v kádru,“ uvedl Daniel Chovaniak s nadšením.

A jak se ocelový muž těší na čtvrtfinále? „Velmi se těším, protože jsme tvrdě makali, abychom se do vyřazovacích soubojů dostali. Play off jsem už dlouho nehrál a bude to určitě něco jiného, než co jsme doposud hráli.“