Dalším soupeřem lídra tabulky PSG Zlín

04.11.2010 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Oceláři se v úterý vrátili z Prahy se šesti body a první příčkou v tabulce extraligy. V pátek se naposled před první reprezentační přestávkou představí doma, přijede nepříjemný Zlín s Tomášem Dubou v bráně. Utkání začíná jako tradičně v 17:00!
Sponzorem utkání je společnost SERVOMONT Třinec, více informací o společnosti naleznete na servomont.cz

Extraliga má za sebou 18 kol, které v posledních dnech zmítá skandál registraček hráčů Plzně, Kladna a Boleslavi. Problém se ale Ocelářů netýká, a tak si mohou vklidu hledět svého a připravovat se na pátečního soupeře. Přijede Zlín, tým, kterému Třinečtí v generálce na extraligu nastříleli doma devět branek. Jak dopadne souboj Petera Hamerlíka s Tomášem Dubou?

PSG Zlín

Loni druhý tým extraligové tabulky nezačal sezónu podle očekávání a nachází se až na desáté příčce. I proto vedení PSG sáhlo ke změně na brankářském postu a z Třince přivedlo na hostování Tomáše Dubu, který od svého příchodu v půlce října Sedláčka do brány nepustil.

Zlín příjíždí do Třince se sérii dvou pořážek v řadě. Prohrál jak s Kometou venku, tak v minulém kole v prodloužení s Mladou Boleslaví doma a momentálně jej čeká těžká dvouzápasová série na ledech soupeřů. O to více může být moravský soupeř nebezpečný. Potřebuje nutně znovu sbírat body.

"Hrajeme dvakrát po sobě na cizím ledě a čekají nás velmi těžké zápasy. Třinec má špičkové mužstvo, které má výborné útočníky a velkou ofenzivní sílu. Nicméně rovněž na postu brankářů a obránců má v kádru velmi kvalitní hráče," uvedl trenér Zdeněk Venera pro klubový web Zlína. K dispozici bude mít kompletní kádr včetně Tomáše Duby. V jeho smlouvě o hostování totiž není žádná klauzule, která by jeho start proti mateřskému týmu zakazovala.

Poslední zápas Zlína:

2. listopadu: PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 2:3 pr. (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Leška (tr. stříl.), 44. T. Sýkora (Rachůnek) - 7. Vrbata, 56. Marušák (Vrbata, Macháček), 63. Divíšek (Jindra)

Sestava Zlína v posledním zápase: Duba - Hamrlík, Linhart, Švrček, Galvas, Grof, Řezníček, Míka, Lučka - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, T. Sýkora, Rachůnek - Holík, Balán, F. Čech - Kubiš, Roman Vlach, Sivák.

Oceláři momentálně prožívají radostné období. Od nakládačky v Pardubicích třikrát zvítězili, přičemž dosáhli skóre 10:1.

Z kabiny Ocelářů

To Oceláři jsou v daleko růžovější pozici. Po osmnácti kolech vedou ligu, na třetí Budějovice mají dva body náskok a zápas k dobru a v hlavách sebevědomí a lehkost nabitou na Spartě.

Zítra se Třinec naposledy před reprezentační přestávkou představí na vlastním ledě a může na čele ligy do bodového trháku, který by Ocelářům týden finské Karjaly určitě zpříjemnil. Do boje o další tři domácí body ale nezasáhnou stále zranění Havel, Lefebvre a Seman. S prvním jmenovaným se nejméně do konce roku počítat nedá, Lefebvre by měl být připraven po reprezentační přestávce, Seman začne po Karjale s tréninkem na ledě.

Poslední zápas Ocelářů:

2. listopadu: HC Sparta Praha – HC Oceláři Třinec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 31. Adamský (Peterek), 52. Polák (Peterek, Zíb), 53. Varaďa (Bonk, Lojek).

Sestava Třince v posledním zápase: Hamerlík - Richter, Hrabal, Krajíček, Zíb, Lojek, Hudec, P.Hořava - Květoň, Peterek, Polák - Orsava, Kohn, Růžička - McGregor, Bonk, Varaďa - Hrňa, Polanský, Adamský.

Od nešťastného zápasu v Pardubicích, kdy byl Martinem Vojtkem vystřídán po první třetině, odchytal Peter Hamerlík s jednozápasovou výpomocí ve Znojmě čtyři zápasy, třikrát udržel čisté konto, jedinkrát inkasoval a měl těžko uvěřitelnou úspěšnost zásahů 99,23 %.

Vzájemný zápas

Oba týmy se letos, kromě dvou přípravných zápasů, které oba zvládl lépe Třinec (v rámci Tipsport cupu 6:5 po nájezdech ve Zlíně a v domácí generálce na ligu 9:4 začátkem září v Třinci), již jednou střetli – bylo to v rámci 6. kola 1. října ve Zlíně. Po první třetině, kterou ovládli domácí Ševci a dali Martinu Vojtkovi v třinecké brance dvě branky, přišly dvě hrací doby stahování náskoku Zlínských. Po brance Poláka z prostřední periody a Zíba z posledního dějství přišlo za stavu 2:2 na řadu prodloužení, ale to nerozhodlo. Držitele bonusového bodu poznali diváci na zimním stadionu Luďka Čajky až po nájezdech, které rozhodl Leška. Domácí Zlín tedy vyhrál 3:2.

1. října: PSG Zlín – HC Oceláři Třinec 3:2 sn. (2:0, 0:1, 0:1 – 0:0)
Branky a nahrávky: 8. Důras (Galvas, Sýkora), 20. Hamrlík (Galvas, Leška), rozhodující nájezd Leška - 38. Polák (Lojek, Bonk), 48. Zíb (Hudec, Polanský).

O zápase

Další domácí zápas po úspěšném středočeském výjezdu je v třinecké Werk aréně na programu v pátek 5. listopadu. Hraje se v klasických 17 hodin. Zápas, pokud se sami neodeberete do hlediště třineckého hokejového stánku, můžete sledovat dvěma způsoby - kromě klasického textového onlajn přenosu jej můžete sledovat i na tv.hokej.cz.

Statistické okénko – PSG Zlín

Umístění v tabulce: 10.
Bilance: 18 zápasů, 5-3-3-7, skóre 59:52, 24 bodů
Bilance venku: 8 zápasů, 2-1-1-4, skóre 18:24, 9 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 4 výhry (1 v prodl.) – 6 proher (2 v prodl.), skóre 32:28, 13 bodů
Aktuální série: 2 prohry
Lídr kanadského bodování: Petr Leška 23 (10+13)
Nejlepší střelec: Petr Leška 10
Nejlepší nahrávač: Petr Leška 13
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Galvas, Martin Hamrlík oba 13 (3+10)
Nejtrestanější hráč: Bedřich Köhler 64
Nejlepší v +/-: Petr Leška +8
Brankář: Tomáš Duba, 7 zápasů – 4 výhry, 3 prohry, úsp. 92,38 %, prům. 2,41 g/z
Jakub Sedláček, 10 zápasů – 4 výhry, 6 proher, úsp. 91,10 %, prům. 3,01 g/z
Tomáš Štůrala, 2 zápasy – 2 prohry, úsp. 86,21 %, prům. 3,12 g/z
Hrál v drese soupeře: Tomáš Duba, Jan Švrček (mládež).

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Umístění v tabulce: 1.
Bilance: 18 zápasů, 10-2-2-4, skóre 57:45, 36 bodů
Bilance doma: 9 zápasů, 5-1-1-2, skóre 31:23, 18 bodů
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher - 4 prohry (1 v prodl.), skóre 29:25, 19 bodů
Aktuální série: 3 výhry
Lídr kanadského bodování: Vojtěch Polák 15 (8+7)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 9
Nejlepší nahrávač: Václav Varaďa, Jan Peterek oba 10
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 9 (3+6)
Nejtrestanější hráč: Lukáš Zíb 34
Nejlepší v +/-: Martin Adamský +7
Brankáři: Peter Hamerlík, 7 zápasů – 5 výher a 2 prohry, úsp. 94,50 %, prům. 1,79 g/z