Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Další šanci ukončit sezónu budeme mít na domácím ledě

12.04.2011 · Adam Sušovský, Michal Samiec
Zvednout nad hlavu mistrovský titul před vlastním publikem. To je cíl Ocelářů, kteří mají v úterý k dispozici svůj druhý mečbol. Páté utkání finálové série s Vítkovicemi začíná na ledě Werk arény v 17:10. Pojďme přepsat třineckou historii!
Sponzorem pátého finálového utkání s Vítkovicemi, které se hraje v úterý, je společnost Moravia Gran Lift, s.r.o.

Třicet sekund dělilo Oceláře od historického úspěchu už v sobotu. Neproměněná šance v závěru a inkasovaná branka z rychlého brejku ale uživila naděje soupeře. Vítkovice za minutu dvanáct utekly hrobníkovi z lopaty a sezóna tak oběma týmům nekončí. Česká pojišťovna play-off Tipsport extraligy napíše ještě minimálně jednu etapu, která se rovněž může do dějin zapsat zlatým písmem. Třinečtí Oceláři mohou famózní sezónu zakončit titulem pro krále letošního ročníku. Podaří se letošnímu suverénovi po zisku Prezidentského poháru zvednout nad hlavu také pohár pro absolutního vítěze? K dispozici je druhá šance, po střechu vyprodaná Werk aréna uvidí zápas desetiletí!

HC Vítkovice Steel

Ještě se můžou dít věci, zní z kabiny Vítkovic. Ostravané v posledním zápase utekli hrobníkovi z lopaty. Od konce sezóny je dělilo třicet sekund a pár milimetrů Peterkovy střely. Z rychlého protiútoku ale dokázal dorazit ránu Káni za záda Hamerlíka Lukáš Klimek a samostatné nájezdy rozhodly, že se série vrátí zpět do Třince.

"Není konec. Teď už víme, že se dá Třinec porazit. Když budeme hrát dobře a plnit pokyny, co máme, tak se ještě můžou dít věci," varuje Klimek, jehož Vítkovice znovu čeká zápas o bytí či nebytí. V Třinci ovšem nemají co ztratit a jak říká s klidem brankář Málek, hosté si už mohou jen prodloužit ročník.

"Máme před sebou úterní zápas a dál se nekoukáme. Já si užívám fakt, že jsme si o dva tři dny prodloužili sezonu," naznačil Málek, který by měl být znovu hlavní oporou našeho rivala. Vítkovice v závěru sezóny trápí zranění, mimo jsou obránci Rehák s Voráčkem, nad startem dalšího beka Trnky visí otazník, do minulého zápasu nenastoupili ani útočníci Szturc s Tomasem.


Peter Hamerlík ve finále ukazuje své kvality a vyvrací slova z tisku, která před sérii při hodnocení brankářů dávala plus na vítkovickou stranu. Ve třech zápasech třetího kola play-off, které Oceláři vyhráli, inkasoval „Hamas“ pouhé tři góly. Celkově má ve finále úspěšnost přes 93,5 % a jedno čisté konto.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři vstupují do pátého utkání v plné síle s touhou poprvé v historii vyhrát titul mistrů republiky. "Vím určitě, že sobotní výsledek kluky nepoloží. V úterý to bude úplně jiný zápas, který může hodně ovlivnit první branka," věští před utkáním trenér Břetislav Kopřiva.

Jeho tým tak plánuje agresivní nástup, Oceláři chtějí hrát od úvodních minut před Málkem. "Na domácím ledě však znovu ukázat svou sílu a vnutit soupeři naší hru. Zvládnout poslední krok je vždy obtížné, ale snad se to podaří a potěšíme své fandy," doufá Kopřiva.

"Bude důležité zvládnout disciplínu a neumožnit soupeři častou hru v početní výhodě. Je to otřepaná pravda, ale v play-off to platí snad dvojnásobně - přesilovky jsou klíčem k úspěchu," uzavřel kouč, který i přes vedení v sérii a výhodu domácího prostředí vstupuje do utkání s velkou pokorou.

Dosavadní zápasy série:

Po dvou zápasech ve Werk aréně zajížděli Třinečtí do ostravské ČEZ arény s plánem, aby se v případě návratu série do Třince nezačínalo od nuly, tedy za stavu 2:2. Tento plán se jim podařilo naplnit již v pátek, když po výborném výkonu naprosto eliminovali Vítkovické a vyhráli 4:1. V sobotu tedy mohli servírovat první mečbol. Dlouho to taky tak vypadalo, v první třetině Ostravané museli dvakrát dotahovat. Druhé vyrovnání přišlo v jejich vlastním oslabení, což je nakoplo a po druhé třetině vedli. Třinec však krátkou povedenou pasáží v polovině závěrečné třetiny otočil a dlouho naprosto bezchybně držel vedení 3:4. To však nepojistil a 30 sekund před koncem o vítězství přišel, vyrovnal Klimek. V prodloužení mělo několik hráčů obou týmů vítězství na svých holích, nerozhodlo se však. Rozuzlení zápasu přinesly až nájezdy. Oba týmy potvrdily svou pověst v této disciplíně. Přestože si Oceláři věřili, konec byl už po dvou sériích, když nezaváhal ani jeden vítkovický hráč, který nájezdy absolvoval.

4. dubna: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 5:2 (1:0, 2:1, 2:1)
Branky a nahrávky: 12. Růžička (Varaďa, Zíb), 22. Zíb (Hrabal, Květoň), 24. Adamský (Hrňa), 45. Peterek (Hrňa), 48. Bonk (Růžička, Varaďa) - 36. Vrána (Ovčačík, Trnka), 46. Burger (Ujčík).

Sestava Třince v prvním zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Polanský, Adamský - Orsava, Peterek, Koudelka - McGregor.

Sestava Vítkovic v prvním zápase: Málek - Punčochář, Rehák, Bartoň, Malík, Vosátko, Ficenc, Ovčačík, Trnka - Strapáč, J. Sýkora, Szturc - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Húževka, Tomas - Pohl, Vrána, Klimek.

5. dubna: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 59. Varaďa (Růžička), 60. Adamský (Růžička, Zíb).

Sestava Třince ve druhém zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - McGregor, Polanský, Koudelka.

Sestava Vítkovic ve druhém zápase: Málek - Bartoň, Malík, Vosátko, Ficenc, Trnka, Ovčačík, Punčochář, Rehák - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, Strapáč, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, Húževka, Tomas.


Útok Růžička – Bonk – Varaďa hraje v play-off v neuvěřitelné pohodě. V 17 zápasech vyřazovacích bojů nastřádali dohromady 56 bodů (24+32), hlavně Martin Růžička je neudržitelný.

8. dubna: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 11. Vrána (Pohl, Trnka) - 18. M. Růžička (D. Květoň, Hrabal), 26. Polanský (Zagrapan), 37. Adamský (D. Květoň), 54. Peterek (Krajíček).

Sestava Vítkovic ve třetím zápase: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Ficenc, Bartoň - Ujčík, Burger, Káňa - Huna, J. Sýkora, Strapáč - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc (26. Šedivý), Húževka, Tomas.

Sestava Třince ve třetím zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - Zagrapan, Polanský, Koudelka.

9. dubna: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 5:4 sn. (2:2, 1:0, 1:2 – 0:0)
Branky a nahrávky: 7. J. Sýkora (Burger, Vosátko), 19. Vrána (Klimek, Malík), 35. Húževka (Káňa, Ujčík), 60. Klimek (Káňa, Vrána), rozhodující nájezd Šedivý - 5. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 12. Zíb, 51. Lojek (Kohn, D. Květoň), 53. Kohn (Krajíček, Polanský).

Sestava Vítkovic ve čtvrtém zápase: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Ficenc, Punčochář, Bartoň - Huna, Burger, J. Sýkora - Pohl, Vrána, Klimek - Šedivý, Strapáč, Káňa - Ujčík, Húževka, Hlinka.

Sestava Třince ve čtvrtém zápase: Hamerlík - Hrabal, Zíb, Krajíček, Lojek, Richter, Seman - M. Růžička, Bonk, Varaďa - D. Květoň, Kohn, Polák - Hrňa, Peterek, Adamský - Zagrapan, Polanský, Koudelka.

Vzájemné zápasy v základní části

19. října: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. Peterek (Zíb), 16. Polanský (Varaďa, Kohn), 28. Varaďa (Bonk) - 29. Pohl (Klimek, Vrána), 55. Pohl (Vrána).

30. listopadu: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 5. Malík (Burger), 23. Sýkora (Szturc), 36. Pohl (Klimek) - 8. Varaďa (Seman), 55. Varaďa (Lojek).

9. ledna: HC Oceláři Třinec – HC Vítkovice Steel 6:1 (3:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 3. Květoň (Růžička, Polanský), 5. Růžička (Květoň, Seman), 10. Polák (Polanský), 39. Koudelka (Krajíček, McGregor), 44. Květoň (Růžička, Zíb), 56. Hrňa (Adamský, Hrabal) – 12. Ujčík (Pohl, Burger).

20. února: HC Vítkovice Steel – HC Oceláři Třinec 5:4 (1:2, 2:2, 2:0)
Branky a nahrávky: 16. Burger (Malík), 36. Vrána (Vosátko, Malík), 38. Vrána (Klimek, Vosátko), 51. Pohl (Malík, Káňa), 52. Pohl (Klimek, Vrána) - 10. Růžička (Peterek, Varaďa), 20. Varaďa (Bonk), 23. Polák (Květoň, Zíb), 29. Varaďa (Růžička, Seman).


Zatím jediné výraznější zaváhání za 250 minut finále má na svém kontě třinecký obranný systém, kdy neuhlídal vítkovické hráče před brankou třicet sekund před koncem čtvrtého finále. Jinak šlape bezchybně, navíc obránci přidali tři branky. Na snímku se po jedné z nich radují reprezentanti Lojek s Krajíčkem.

O zápase

Pátý finálový zápas, který se za stavu 3:1 na zápasy pro domácí hraje v třinecké Werk aréně, má naplánovaný začátek na úterý 12. dubna od 17:10. Utkání bude přenášet veřejnoprávní ČT4 Sport, přenos ze Studia Buly, které bude umístěno ve Werk aréně, začne deset minut před zápasem. Utkání lze sledovat také na webech tv.hokej.cz a onlajny.cz.

Statistické okénko – HC Vítkovice Steel

Bilance v play-off: 15 zápasů, 5-4-0-6, skóre 35:33
Bilance na zápasy: 9/6
Bilance venku: 7 zápasů, 3-1-0-3, skóre 13:15
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher (3 v prodl.) – 4 prohry, skóre 25:22
Aktuální série: 1 výhra
Lídr kanadského bodování: Jiří Burger 12 (5+7)
Nejlepší střelec: Petr Vrána 9
Nejlepší nahrávač: Jiří Burger, Pavel Trnka oba 7
Nejproduktivnější obránce: Pavel Trnka 7 (0+7)
Nejtrestanější hráč: Pavel Trnka, Jan Káňa, Jiří Burger všichni 22
Nejlepší v +/-: Lubomír Vosátko +6
Brankáři: Roman Málek, 15 zápasů – 9 výher a 6 proher, úsp. 93,78 %, prům. 2,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Lubomír Vosátko, Rudolf Huna, Roman Tomas, Viktor Ujčík.

Statistické okénko – HC Oceláři Třinec

Bilance v play-off: 17 zápasů, 11-0-3-3, skóre 65:41
Bilance na zápasy: 11/6
Bilance doma: 9 zápasů, 8-0-1-0, skóre 40:14
Bilance v posledních 10 zápasech: 6 výher – 4 prohry (3 v prodl.), skóre 36:25
Aktuální série: 1 prohra
Lídr kanadského bodování: Martin Růžička 32 (16+16)
Nejlepší střelec: Martin Růžička 16
Nejlepší nahrávač: Martin Růžička 16
Nejproduktivnější obránce: Lukáš Zíb 12 (5+7)
Nejtrestanější hráč: Václav Varaďa 38
Nejlepší v +/-: Josef Hrabal +11
Brankáři: Peter Hamerlík, 16 zápasů – 11 výher a 5 proher, úsp. 92,52 %, prům. 2,21 g/z
Martin Vojtek, 1 zápas – 1 prohra, úsp. 86,67 %, prům. 4,00 g/z
Hrál v drese soupeře: Stanislav Hudec, Daniel Seman, Jan Peterek, Václav Varaďa.

Koutek ocelářských zajímavostí

Nejproduktivnější hráč v přesilovkách: Martin Růžička 19 (13+6)
Nejproduktivnější hráč v oslabení: Vojtěch Polák 2 (1+1)
Vítězné branky: Martin Růžička 3
Bilance trestných střílení – hráč v poli: v play-off dosud nenařízeno trestné střílení ve prospěch Třince
Bilance trestných střílení – brankář: Peter Hamerlík (1 zásah z 1 trestného střílení) 100 %
Bilance nájezdů - hráč v poli: žádný hráč dosud neproměnil nájezd
Bilance nájezdů - brankář: Peter Hamerlík (1 zásah ze 4 nájezdů) 25 %