Dal gól, ale zavinil penaltu. Být tady VAR, jdu do sprch, směje se Hrehorčák

18.08.2022 · Adam Sušovský
Byl jednou z výrazných osobností fotbalového klání mezi Oceláři a fanklubem, útočník Patrik Hrehorčák se na trávníku postavil na stopera. Dal gól, ale taky zavinil penaltu v situaci, při které ke kontaktu nedošlo. I nadsázka proto k hodnocení utkání patří: "Kdyby tady byl VAR, jdu do sprch. Strašný faul," smál se slovenský hokejista.

Oceláři mají za sebou další ročník tradičního fotbalového šlágru proti svému fanklubu, jak sis užil samotný zápas i vítězství 4:1?

Užili jsme si to všichni, jen škoda toho počasí. Musím říct, že v těch dvatřiceti stupních, nebo kolik bylo, běhat padesát minut nebyla sranda. Zvládli jsme to ale všichni, byla to legrace.

Z pozice stopera ses zapsal také mezi střelce, jak bys svou gólovou akci popsal?

Byl jsem obránce, musel jsem ukázat útočníkům, jak se to má dělat. Nebyli schopni dát gól, tak jsem vyrazil dopředu já. Dobrý důraz, balón všechny přeletěl a já to tam dorazil.

Krátce před brankou jsi ale také zavinil penaltu, chceš se k faulu v pokutovém území vrátit?

Ode mě to byl velký faul (směje se). Jsem rád, že jsem nedostal červenou. Naštěstí to Zahry chytil, kdyby tady byl VAR, jdu do sprchy.

Jak to máš vůbec s fotbalem, kdo je tvůj vzor? Někdo z obránců?

Nemám vzor, jsem Messiho fanda, ale nikdy jsem nebyl ani proti Ronaldovi. Respektoval jsem oba.

Takže akce v Bystřici splnila účel?

Jasně, bylo to super! Dělá se to každý rok, já to zažil podruhé. Vždycky tady přišlo hodně lidí, hrál se fajn fotbal. Tohle i my hokejisti máme rádi, pro nás je to zpestření přípravy. Čeká nás teď deset měsíců jen a jen hokeje, tohle je zábava se vším všudy.

HC Motor České Budějovice