Čtyřgólový junior Matiaško: Nejsem vyloženě střelec, raději na góly nahrávám

21.02.2020 · Dominik Stošek
Juniorský útočník MICHAL MATIAŠKO v utkání proti Olomouci válel. Proti svému bývalému klubu se v barvách Ocelářů postaral o první čtyři góly a na jeden přihrál. V tomto článku Vám přinášíme jeho pohled na svůj výkon, ale i výkon celého týmu.

Zápas proti Olomouci byl z tvé strany hodně zajímavý. Přece jen jsi v tomto klubu ještě loni působil a odehrál jsi za něj přes čtyřicet utkání. Do předchozích dvou zápasů proti Olomouci jsi v letošní sezóně vůbec nenastoupil a včera ses výraznou měrou podílel na její demolici 6:1. Máš nějakou zvýšenou motivaci, když chodíš do takovýchto zápasů nebo je bereš jako každý jiný?

Zápas to byl pro mě stejný jako každý jiný. Je jasné, že to bylo trochu speciální tím, že jsem tam loni hrál, ale přistoupil jsem k němu stejně, jako v jiných zápasech.

Když se k tomu zpětně vrátím, tak ty jsi během čtyřiceti jedna minut vstřelil první čtyři góly svého celku. Takový počin je obdivuhodný a už se ti možná nikdy nestane, navíc v juniorské nejvyšší soutěži. Jaké to v tobě vyvolává pocity?

Je to příjemný pocit. Jsem rád, že se to podařilo, ale nejdůležitější bylo, že jsme ten zápas vyhráli. Potřebovali jsme tři body a ty máme. Góly, které jsem dal, jsou jen bonus.

Vzpomínáš si na zápas s podobným průběhem z tvé strany?

Asi ne. Nejsem vyloženě střelec, raději na góly nahrávám než střílím. Hattrick jsem dal naposledy proti Litvínovu jako prvoročák ve starším dorostu, kde jsem nastupoval za Vsetín.

Co říkáš na spolupráci s Markem Havránkem či Nico Geidlem? Včera to vypadalo, jako kdybyste spolu hráli už od mala...

Spolupráce je dobrá. Myslím, že jsme si sedli, zejména v tomhle období, což je důležité. Oba dva se včera podíleli na mých brankách, bez nich bych je nevstřelil.

Jaká byla po zápase atmosféra v kabině?

Atmosféra byla skvělá. Jak jsem už řekl, byl to hodně důležitý zápas, který jsme zvládli. Teď už se musíme připravit na sobotu a vyhrát za tři body.

Takový bohatý bodový příspěvek tě asi přijde draho, že?

Ano, něco budu muset přihodit do klubové kasy.

Příští zápas odehrajete na svém ledě v sobotu proti Liberci, co bude potřeba udělat, aby se mohlo na výhru proti Olomouci navázat?

Plnit to co máme, tak jako s Olomoucí. Liberec je silný mančaft, musíme se vyvarovat zbytečných chyb a jít výhře naproti.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary