Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čtvrtý ročník President Cupu ovládlo CSKA!

08.08.2018 · Daniel Ježek
Je dobojováno. Čtvrtý ročník President Cupu je u konce, ze zlatých medailí se znovu po roce radují mladíci CSKA Moskva. Druhé místo na turnaji vybojovali hráči Vítkovic, bronz pak putuje do Lotyšska. Oceláři skončili čtvrtí.

Finále: CSKA - Vítkovice

Finálový duel byl v úvodních deseti minutách hodně vyrovnaný. Vítkovičtí byli ruskému suverénovi vyrovnaným soupeřem, gólově se ale neprosadili. Po uplynutý poloviny první třetiny se rozjel brankostroj rudé hvězdy. Moskvané v první periodě vsítili tři branky, zasloužili se o ně Vasilij Dronyk, Sergej Djakovnov a Daniil Ničuchrin.

Po změně stran byl obraz hry ještě více jednoznačný. Ruští mladíci ovládali hru, přidali dalších pět branek a neohroženě si šli za obhajobou titulu z loňského roku. Kanonáda ruského celku se nakonec zastavila na čísle deset, celkové skóre na turnaji pak na 61:2.

O bronz: Riga - Oceláři

Utkání o třetí místo začalo pekelně rychle. Oceláři se prosadili po třech a půl minutách hry, Slezany do vedení poslal Michal Ramik. Riga ale velmi rychle přispěchala s odpovědí, v páté minutě srovnával Martins Späks. Třinečtí v utkání vedli ještě jednou, a to po trefě Serváce Petrovského ze čtrnácté minuty, od druhé třetiny ale zápasu dominovali hráči z Lotyšska.

Rižští mladíci v úvodní minutě druhé periody trefami Sulčse a Brälënse otočili skóre na svou stranu, na tyto branky ještě Oceláři dokázali reagovat zásluhou druhé trefy Michala Ramika. V dalším průběhu už ale skórovali pouze Lotyši. Riga si do druhé třetiny vypracovala dvoubrankové vedení, v závěrečné periodě jej pak dalšími třemi góly potvrdila. Bronzové medaile tak putují do hlavního města Lotyšska.