Čtvrteční hokejové menu: Oceláři vs. Vítkovice!

20.11.2019 · Martin Stebel, Michal Samiec
Mnozí sympatizanti třineckého klubu jsou ještě plní dojmů z povedeného duelu Ocelářů proti Brnu, ale nastal čas na zbrusu nové hokejové zážitky. Ve čtvrtek 21. listopadu bude WERK ARENA svědkem letošní už třetí krajské konfrontace. Zahajovací buly bude vhozeno netradičně v osmnáct hodin. Podpořte bíločervené při snaze o letošní desátou výhru na vlastním kluzišti!

Sponzorem čtvrteční předehrávky 20. kola Tipsport extraligy mezi Oceláři a Vítkovicemi je Karireal, a.s.

HC Vítkovice Ridera

Aktuální forma Ostravanů je poměrně nečitelná a kolísavá. Lepší výsledky rychle střídají ty horší a naopak. Jednu téměř konstantní jistotu však fanoušek Vítkovic přesto má - zápasy Ridery jsou letos časově opravdu velmi náročné. Z posledních sedmi duelů se hned šestkrát muselo rozhodnout teprve v prodloužení či nájezdech. V těch mají Vítkovičtí parádní formu, za necelý měsíc v domácích penaltových rozstřelech vyhráli čtyřikrát ze čtyř pokusů! Naposledy během neděle v Ostravar aréně právě v této dovednostní disciplíně přetlačili Pardubice. Rozdílovou trefu přitom obstaral neomylný nájezdník a bývalý Ocelář Roberts Bukarts.

Charakteristickým rysem posledních dvou utkání je rovněž vítkovická schopnost otáčet nepříznivý vývoj. Nejprve proti Brnu dohnali tříbrankové manko, s Pardubicemi dva dny poté dvougólové. Trenér Jakub Petr proto při hodnocení logicky akcentoval nezlomnou morálku a psychickou odolnost svých svěřenců: "Mužstvo má ohromnou vnitřní sílu a charakter. Kluci si možná zbytečně nakládají do hlav přemíru zodpovědnosti. Tenhle víkend jsme sehráli kvalitně podle našich představ jen dvě třetiny, ale bereme čtyři body."

Poslední utkání Vítkovic

17. listopadu 2019: HC Vítkovice Ridera – HC Dynamo Pardubice 3:2 SN (0:1, 0:1, 2:0 – 0:0).
Branky a nahrávky: 43. Bukarts (Roman, Schleiss), 49. Š. Stránský (P. Zdráhal) , rozhodující nájezd Bukarts- 14. Beran (J. Zdráhal, D. Kindl), 36. Látal.
Sestava Vítkovic v posledním utkání: M. Svoboda – Šidlík, Kvasnička, Trška, Bodák, Výtisk, D. Krenželok, Gregorc – Lakatoš, Roman, Schleiss – Bukarts, Š. Stránský, Zdráhal – Dej, Baláž, Mallet – Razgals, Werbik, Guman.

Z kabiny Ocelářů

Po reprezentační pauze Oceláři opravdu září - tři zápasy, tři výhry, skóre 13:4! Navzdory tomu, že ze sestavy kvůli nejrůznějším důvodům vypadlo několik důležitých hráčů, ekipa Václava Varadi stále šlape jako kvalitně promazané švýcarské hodinky. Těší především fazóna mladších hráčů, kteří výrazným způsobem táhnou týmovou produktivitu. Třineckou sílu naposledy na vlastní kůži poznala brněnská Kometa, která hrubě nezvládla úvod a poté už marně doháněla ztrátu. Z deseti letošních domácích zápasů dokázali Oceláři devětkrát zvítězit a ani ve čtvrtek nehodlají v nastaveném trendu polevit.

Po skalpu Komety čeká na Oceláře další domácí střetnutí. Proti mateřskému klubu nastoupí poprvé ve WERK ARENĚ Matěj Stránský. Reprezentační útočník v těchto dnech disponuje skvělou formou a na ostravského oponenta se pochopitelně těší: "Pro mě osobně to bude velice vyhrocený zápas, chceme udržet aktuální fazónu a opět zvítězit. Máme čtyři výhry v řadě, chceme to válet dál a využít domácího prostředí. Na Vítkovice se pořádně nachystáme, oni v poslední době zvládají zápasy v posledních třetinách. Musíme hrát celých šedesát minut."

Poslední utkání Ocelářů

19. listopadu 2019: HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 6:3 (3:1, 2:1, 1:1).
Branky a nahrávky: 6. O. Kovařčík (Hrehorčák, Zahradníček), 7. M. Stránský (Kundrátek, Gernát), 14. Chmielewski (M. Stránský, Kundrátek), 28. Gernát (O. Kovařčík, Hrehorčák), 36. M. Stránský (P. Vrána, Gernát), 48. M. Kovařčík (P. Vrána, M. Stránský) – 20. Kucsera (Hruška, Plekanec), 34. Zaťovič (O. Němec, P. Holík), 49. Plášek ml. (Štencel).
Sestava Ocelářů v posledním utkání: Kváča – Kundrátek, Gernát, M. Doudera, Zahradníček, D. Musil, Galvinš – Chmielewski, P. Vrána (A), M. Stránský – Hrňa, Novotný, Dravecký (A) – O. Kovařčík, M. Kovařčík, Hrehorčák – Kofroň, Polanský, Adamský (C) – Hladonik.

Umístění v tabulce 2. 8.
Bilance v TELH 21 zápasů, 12-1-2-6, skóre 76:52, 40 bodů 20 zápasů, 4-6-3-7, skóre 53:63, 27 bodů
Bilance doma/venku 10 zápasů, 8-1-0-1, skóre 42:18, 26 bodů 8 zápasů, 2-2-0-4, skóre 20:25, 10 bodů
Bilance posledních 10 zápasů 10 zápasů, 6-0-1-3, skóre 32:22, 19 bodů 10 zápasů, 1-5-1-3, skóre 29:29, 14 bodů
Aktuální forma v posledních 5 zápasech - - - - - - - -
Aktuální série 4 výhry 2 výhry
Lídr bodování Michal Kovařčík 18 (8+10) Roberts Bukarts 21 (10+11)
Nejlepší střelec Tomáš Marcinko 10 Roberts Bukarts 10
Nejlepší nahrávač Martin Gernát 14 Roberts Bukarts 11
Nejproduktivnější obránce Martin Gernát 16 (2+14) Peter Trška 8 (0+8)
Nejtrestanější hráč David Musil 40 Dominik Lakatoš 32
Nejlepší v +/- Martin Gernát, Tomáš Kundrátek oba +9 Martin Bodák +6
Vítězné góly Matěj Stránský, Michal Kovařčík, Ondřej Kovařčík, Erik Hrňa, Aron Chmielewski všichni 2 Roberts Bukarts, Šimon Stránský oba 3
Góly v přesilovce Michal Kovařčík 5 Ondřej Roman, Rastislav Dej oba 2
Body v přesilovce Petr Vrána 8 (1+7) Roberts Bukarts 5 (1+4)
Góly v oslabení Tomáš Marcinko, Matěj Stránský oba 1 Jan Schleiss 1
Nejvíc gólů v nájezdech Matěj Stránský 50 % (1 ze 2) Roberts Bukarts 100 % (4 ze 4)
Nejvíce střel na branku Erik Hrňa 54 Roberts Bukarts 49
Nejvíce času na ledě Martin Gernát 20:42 Roberts Bukarts 20:59
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 25,00 % / 21 / 2. 10,94 % / 7 / 13.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 83,10 % / 2 / 7. 80,00 % / 0 / 9.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 204 / 8. 222 / 12.
Týmový Radegast Index / pořadí v lize 569 / 1. 440 / 5.