Čtvrtá třída veze z Prahy stříbrné medaile

26.03.2017 · Martina Sikorová
V pátek odcestovali hráči čtvrté třídy do hlavního města, konkrétně na stadion Hvězdy, kde se zúčastnili Turnaje o pohár Prahy 6. V konkurenci sedmi týmů si počínali malí Oceláři parádně a vybojovali krásné druhé místo.

V základní skupině změřili svěřenci trenéra Jana Lucáka síly s Kometou, Libercem a Vary. Proti mládežnickým týmům extraligových celků vybojovali třinečtí mladíci dvě vítězství, jednu remízu a postoupili do bojů o medaile.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 3:6

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 1:1

HC Energie Karlovy Vary - HC Oceláři Třinec 3:7

Ve vyřazovací části nastoupili malí Oceláři proti domácí Hvězdě a po výhře 3:2 v nájezdech slavili postup do finále. Tam hráči s dráčkem na prsou vyzvali Tygry, se kterými po velkém boji prohráli 6:8. Domů si tedy svěřenci trenéra Jana Lucáka přivezou stříbrné medaile.

Semifinále: HC Hvězda Praha - HC Oceláři Třinec 2:3 sn

Finále: Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 8:6

Komentář trenéra Jana Lucáka

„Tento turnaj jsme odehráli perfektně. Hráli jsme velice těžká a vyrovnaná utkání, která byly dramatická až do posledních sekund. Jsem rád, že konfrontace s tak dobrým obsazením pro nás dopadla velmi úspěšně. Musím říct, že od prosince, kdy jsme přešli na velké hřiště, jsme udělali obrovský pokrok. Musím kluky pochválit za celkový přístup a bojovnost na turnaji.“