Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Člověk se stále může zlepšovat, tvrdí střelec Aron Chmielewski

13.08.2019 · Martin Stebel
Zahajovací zápasový test letního přípravného cyklu zvládli Oceláři na jedničku. Navzdory tomu, že úřadující mistři neposlali do hry mnoho důležitých opor, dokázali před třemi tisíci diváků ve WERK ARENĚ zdolat ambiciózní Brno přesvědčivým rozdílem. Mimořádným střeleckým apetitem se v úterním podvečeru prezentoval ARON CHMIELEWSKI.

Tři přesné trefy na úvod přípravy, to musí hodně potěšit, že?

Je to fajn, ale je to jen příprava, důležité branky si chci nechat na hlavní část, na sezonu. Je to dobře, být takhle k dispozici i v přípravném zápase. Doufám, že to takhle bude pokračovat.

V minulosti jsi dával góly mnohdy z dorážek okolo branky. Dnes to byly ale pěkné rány z větší vzdálenosti. Zapracoval jsi v létě na střelbě?

Střelu jsem vždy měl (usmívá se). V play off často padají hnusné góly, ale každá trefa se počítá. Dnes se hrál jen přípravák a to je na ledě vždy víc času, proto se mi asi povedly hezké góly. Člověk se stále může zlepšovat. I minulou sezonu jsem cítil, že to gólově a bodově mohlo být lepší. Pracuji na tom, abych byl pro tým ještě víc prospěšný.

Čtyři góly jsi dal i nedávno ve fotbale s fanoušky. Momentální fazona budí respekt...

Fotbal s fanoušky je spíš jen taková sranda, kluci nehrají naplno, nikdo se nechce zranit. Já si něco ve fotbale odehrál, takže to tam občas padne. Tyhle čtyři branky bych tak moc nebral, spíš tyhle na ledě byly dobré.

Oceláři dnes poslali do hry mladší hráče, ti rozhodně nezklamali, bylo vidět, že šanci chytli za pačesy...

Určitě si toho váží. Máme farmu ve Frýdku-Místku, sám jsem se tady čtyři roky zespoda tlačil. Vím, jaké to je. Držím klukům palce. Pracují těžce, na ledě je to vidět, mají skvělé výsledky. Je důležité, že máme podporu v mladých hráčích.

V čem by měl být jejich největší přínos? Výbušnost, zdravá drzost?

Ano, čtvrtá lajna má být energická. Aby tým povzbudila, když je někdy ospalý. Čtvrtá lajna má vlézt na led, udělat černou práci a povzbudit tým. Taky jsem to hrával, musíš tam vlézt, udělat trošku nepořádek, pár hráčů rozbít a tím povzbudíš tým. Je to nepříjemné, ale tak to je. To je hokej a musíte černou práci dělat. A většinou ji dělají právě mladí. Je tady dobré, že máme spoustu mladých a výborných hráčů, kteří mohou hrát denně ve Frýdku a pak přijít tady a ukázat, že na to mají. Držím jim palce. Vím, jakou cestou jdou. Doufám, že já už ji mám za sebou, ale nic tady není jednoduché.

Foto: Vladimír Pryček