Člověk nesmí být se svým výkonem nikdy úplně spokojený, říká junior Marek Havránek

20.10.2019 · Šárka Kolková
Třinecká juniorka se zvedá. Po pátečním vítězství proti Jihlavě se svěřencům trenéra Juříka herně i výsledkově povedlo i sobotní střetnutí s brněnskou Kometou. Mladí Oceláři svého rivala v divokém duelu přetlačili poměrem 8:5. Dvěma góly a jednou přihrávkou ke skalpu Jihomoravanů přispěl MAREK HAVRÁNEK.

S jakým cílem jste šli do utkání proti Kometě?

Samozřejmě s tím, že chceme získat tři body když se nám to nepovedlo proti Jihlavě. Tohle byl náš cíl, to jsme si říkali před zápasem v kabině.

Kometa většinu zápasu váš náskok dorovnávala, co bylo klíčem k tomu, že jste nakonec vyhráli?

Určitě to bylo tím, že i když jsme inkasovali branku, tak jsme to nevzdali ale ba naopak snažili jsme se soupeři zase odskočit a dát nějaký gól a to se nám dnes hodně dařilo.

Pomohl jsi svému týmu dvěma góly a jednou asistencí. To je slušná bilance...

Vždycky to potěší, když se mu takhle daří a dá nějaký gól nebo asistenci (usmívá se). Člověk ale nesmí být nikdy se svým výkonem úplně spokojený. Vždycky udělá nějaké chyby, které si později vyčítá, že mohl vyřešit lépe.

Co vás nakoplo k tomu, že jste dnes proměnili tolik šancí?

Už včera po zápase s Jihlavou jsme si řekli, že kdyby jsme proměnili šance, tak bychom s přehledem vyhráli v základní hrací době s velkým náskokem. Proto jsme dnes do utkání vstoupili s tím, že když si vytvoříme nějakou šanci, tak se budeme snažit ji proměnit a mít co nejvíce střel na bránu. Vyšlo to.

Do utkání dnes nastoupila i čerstvá posila v brance Tomáš Suchánek. Co soudíš o jeho výkonu?

Tomáše skoro nikdo neznal a nevěděli jsme, co od něj čekat. Musím mu poděkovat za výborný výkon, i když dostal nějaké góly. S jeho výkonem musíme být spokojení.

Jaké byly po vítězství v kabině emoce?

Každá výhra těší, hodně jsme si zakřičeli. Všichni jsme byli moc šťastní, že jsme po dlouhé době vyhráli a získali tři body.

HC Motor České Budějovice