Chystá se 94. ročník Spenglerova poháru

24.05.2021 · Klub
S roční odmlkou připravují ve švýcarském Davosu již 94. ročník turnaje o Spenglerův pohár. Vedle pořádajícího klubu se na něm představí poslední vítěz Ligy mistrů Frölunda Indians, HC Ambri-Piotta, pražská Sparta či výběr Kanady, který v posledním finále nejstaršího turnaje na světě porazil Oceláře.

Vedle již zmiňovaných týmů se v Davosu představí také vítěz z roku 2018, finský KalPa Kuopio. Sparta Praha a Ambri-Piotta jsou pozvanými celky z ročníku 2020, který byl ale kvůli pandemii nakonec zrušen.

Naposledy se tak odehrál Spenglerův pohár v roce 2019 za účasti třineckých Ocelářů. Ti se při své druhé účasti probojovali až do finále, kde s výběrem Kanady padli 4:0. Kanaďané tehdy získali čtvrtý triumf z posledních pěti ročníků Spengler Cupu a celkově zaznamenali už své 16. vítězství na turnaji. Stříbrní Oceláři v Davosu svou hrou zaujali a hned dva hráči se dostali do nejlepší pětky turnaje: útočník Aron Chmielewski a obránce Martin Gernát. Už při zahájení 93. ročníku se pak velké pocty dostalo prezidentovi Ocelářů Jánu Moderovi, který byl jedním z řečníků zahajovacího večera nejslavnějšího hokejového turnaje na světě.

Po dvou účastech Ocelářů za sebou se další ročník Spenglerova turnaje odehraje bez nich. Klub Oceláři Třinec přejí organizátorům a všem účastníkům nadcházejícího ročníku hodně štěstí!