Chyběla nám disciplína, krčí rameny David Rangl

13.08.2010 · Adam Sušovský
T r e n č í n - Oceláři nezvládli ani druhé vystoupení na trenčinském Rona cupu. Se slovenskou Nitrou padli vysoko 2:7. Na výsledku se velkou měrou podílela nediscplinovanost Ocelářů, kteří dostali hned pět branek v oslabení. "Dostali jsme pět gólu v oslabení a to tak prostě nejde," říká rozzlobeně obránce David Rangl.

Na přátelské utkání se hrálo nebývale ostře, což potvrzuje také poměr vyloučených 4:10 v neprospěch Ocelářů. "Chyběla nám disciplína, nic víc k tomu bohužel říct nemůžu. Nitra má v týmu zkušené borce, kteří tohle umí potrestat a dneska nám dala pět gólu v oslabení. Takhle to rozhodně nejde," krči rameny trochu rozzlobený obránce David Rangl. A důvod častých vyloučení? "Méně jsme se bruslili a hráli více holí. Rozhodčí to pískal," ví jasně Rostislav Marosz, střelec první branky Ocelářů.

Z mladého obránce Rangla vyzařuje na turnaji touha uspět. Neustále povzbuzuje na střídačce své spoluhráče a snaží se je motivovat. Dnes přišla odměna v podobě gólu. "Byla to klasická přesilovková situace, důraz před brankou a gól," popsal David Rangl branku, kterou korigoval stav na 2:5.

Pokud se mladý defenzor ohlédne zpět za celým zápasem, rozhodně nechce slyšet diskuze ohledně únavy z náročného programu třineckého mužstva. "Jsou tady borci, kteří hráli ještě s Kometou a zvládli to, takže se na únavu vůbec nemůžeme vymlouvat, navíc Nitra hraje taky druhý zápas ve dvou dnech," říká Rangl a bere v příklad Kanaďany Lefebvra a McGregora s obránci Lojkem a Vágnerem. Celá tato čtveřice totiž odehrála ve čtyřech dnech všechny čtyři zápasy.

Kromě devíti branek a častých vyloučení na straně domácích ale diváci viděli také pěstní souboje. Kellyho Czue od jednoho z nitranských hráčů ještě rozhodčí oddělili, ale zasahovat do souboje Nováka s Finem Nielikainenem neměli nejmenší nárok. "Byl to férový souboj muž proti muži. Ptal se mě, jestli jsem na bitku připravený a já byl," řekl po zápase Pasi Liekainen, finské pravý křídelník, který ,stejně jako dalších 12 hráčů, bojuje o místo v základní sestavě Ocelářů.

"Snažím se hrát jak nejlépe dokážu a přesvědčit o svých kvalitách. Mám rád fyzicky náročný hokej se spousty kontaktů, o který se Třinec snaží, byť to není typicky český nebo finský styl. Doufám, že získám smlouvu, ale jistého nemám vůbec nic. Čeká mě ještě hodně práce, ale mám z toho dobrý pocit," pokračoval dále tvrdý skandinávský chlapík, který je, stejně jako kanadská čtveřice, v Třinci nebývale spokojený. "V Třinci je to paráda. Navíc jsem opravdu mile překvapený, když v Trenčíně při nástupu na led křičí početná skupinka třineckých fanoušků Suomi, Suomi! Jsou super, fakt si to užívám," řekl závěrem s úsměvem Pasi Nielikainen.