Chtěli jsme to urvat, hodnotí výhru Erik Hrňa

21.02.2012 · Eva Dvorská, Martin Stebel
Takhle by to šlo, pánové! Zásluhou výhry na kluzišti Pardubic v poměru 4:1 nebudou úřadující šampióni ani letos chybět ve vyřazovacích bojích. Úvodní trefu úterního střetnutí obstaral Erik Hrňa, pro něhož to byl v letošní sezoně gól s pořadovým číslem devět.

V minulém kole Oceláři podlehli Spartě vinou slabší disciplíny směrem dozadu. Proti Východočechům zvolili poněkud odlišný přístup, což přineslo žádoucí efekt: "Hráli jsme dnes hlavně dozadu, snažili se bruslit s Pardubicemi a nějakých 30 minut se nám to dařilo, potom jsme se na deset minut zatáhli a Pardubice si vytvářely šance. Ve třetí třetině jsme zase začali hrát to, co jsme chtěli, hrát pečlivě dozadu a nepouštět je příliš do velkých akcí. Naštěstí jsme přidali nějaké branky a pak už jsme to vítězství ubránili," okomentoval průběh střetnutí vsetínský rodák.

O důležitosti zápasu pro Oceláře nemohlo být pochyb. Hrozba vypadnutí z elitní desítky stále visela ve vzduchu, aktuální mistři potřebovali k definitivě předkola získat do neděle alespoň tři body, což se povedlo hned na první pokus během zápasu v městě proslaveném perníky: "Šlo o hodně, chtěli jsme dnes urvat za každou cenu tři body, aby se to nerozhodovalo v posledních dvou zápasech nebo dokonce až v tom nedělním, protože to je potom o nervy a záleží už na každé malé chybičce. Jsme rádi, že se nám povedlo urvat výhru už v tom prvním zápase a teď můžeme jít do dalších utkání s větším klidem. Můžeme teoreticky stále přemýšlet o šestce a ještě se uvidí, jak to bude pokračovat dál," neztrácí naději na přímý postup do play-off.

Jedním z klíčových okamžiků utkání bylo trestné střílení v zahajovací periodě, po kterém šli hosté do vedení. Jak situace vypadala optikou subtilního forvarda?: "Dostal jsem parádní pas od Jirky Polanského a potom jsem se snažil zakončit. Chtěl jsem střílet hned poprvé na lapačku, ale bohužel jsem byl zahákovaný, proto rozhodčí nařídil trestné střílení. Přiznám se, že do poslední chvíle jsem vůbec nevěděl co udělám. Zkusil jsem si najet z pravé strany a viděl jsem, že gólman má odkrytou půlku brány na lapačce, tak jsem to prostě vystřelil a padlo to tam," barvitě líčí inkriminovaný moment, po kterém mohl euforicky zvednout ruce nad hlavu.

Už pouze dvě kola scházejí do konce základní části. Hokejisté s dráčkem na hrudi nejprve přivítají Karlovy Vary a poté je čeká tradiční derby na ploše ostravské ČEZ arény: "Budeme určitě ty dva zápasy hrát tak, abychom vyhráli. Je tam ještě malá naděje, že můžeme postoupit do šestky a my se budeme snažit hrát tak, abychom urvali šest bodů a pokusili se tam dostat," uzavírá v optimistickém rozpoložení hráč s číslem 88.

HC Motor České Budějovice