Chtěl bych podávat stabilnější výkony, přeje si Ondřej Kovařčík

26.05.2021 · Martin Stebel
Prožil opravdu kontrastní sezonu. V základní části Tipsport extraligy si vytvořil osobní bodové maximum (11+14), ale v rozhodující fázi sezony kvůli nejrůznějším okolnostem odehrál pouze pět zápasů. "Věřím, že veškerou smůlu jsem si teď už vybral," doufá ONDŘEJ KOVAŘČÍK, který bude v dresu Ocelářů nastupovat i další sezonu.

Viděno optikou osobních statistik to byla zatím nejlepší sezona. Jak na ní budeš vzpomínat?

Podle čísel to byla z osobního hlediska povedená sezona, zatím nejlepší v extralize. Za to jsem rád, ale sám cítím, že to může být ještě daleko lepší. Musím se ale soustředit na to, abych podával dobré výkony každý zápas, aby tam byla větší stabilita. Bylo to trochu nahoru-dolů. Stejný názor na to mají také trenéři, se kterými jsme to probírali.

Sám k sobě jsi kritický. Ve kterých směrech ještě potřebuješ zabrat?

Kdybych to věděl, tak to rychle změním a vše mohlo být jinak (usmívá se). Musím se víc soustředit na některé detaily, které mi tolik nejdou, zapracovat na nich teď v létě. Každopádně platí, že v příští sezoně se chci herně zase posouvat a být pro tým přínosnější.

V základní sezoně se ti dařilo, ale ve vyřazovací části jsi zasáhl jen do pěti zápasů...

Základní část mi vyšla, na play off jsem se proto hrozně těšil. Bylo jasné, že máme silný tým a znovu chceme titul. Byl bych blázen, pokud bych u toho nechtěl být. Kvůli covidu jsem ale dva týdny nemohl hrát ani trénovat, což je fakt složité. Naskočit pak do rozjetého vlaku není nic lehkého, navíc klukům se dařilo. Když jsem se pak vrátil, přišel otřes mozku a další stopka. Věřím, že veškerou smůlu jsem si teď už vybral.

Po uzdravení jsi zasáhl do semifinálové série proti Mladé Boleslavi. Hned první zápas jsi ale kvůli ostrému střetu nedohrál. Jak se to seběhlo?

Vjel jsem do pásma, byla tam snaha vybojovat puk, ale boleslavský obránce mi zezadu podrazil nohy. Jak jsem nekontrolovaně padal, tak hlava bouchla o led, což mě vyplo. Strávil jsem proto jednu noc v nemocnici. Stejně jako u covidu to byl ale jen lehký průběh, po týdnu jsem začal trénovat a stačil se vrátit zpátky.

V play off jsi toho moc neodehrál, ale aspoň ti udělal radost bratr Michal, který střelecky zářil a jeho lajna hrála výborně.

Přesně tak. Brácha spolu se Špágrem a Jackem hráli fakt parádně, hlavně v sérii s Kometou byli hodně vidět. Byla radost se na ně koukat. Jsem za něj rád, že se mu tak dařilo.

U Ocelářů budeš pokračovat i v další sezoně. Máš pro příští extraligový ročník nějaký osobní cíl?

Každý rok si dávám osobní cíl, abych byl lepší než tu předchozí sezonu. Konkrétní čísla, na která bych se chtěl dostat, si nedávám. Chci mít ze své hry hlavně dobrý pocit.

Klub oznámil odchody některých opor. Bude teď větší zodpovědnost na mladších hráčích?

Sám jsem zvědav, koho vedení ještě přivede. Možná ty góly budou na nás mladších, což by bylo fajn. Třeba někdo ze současného kádru vystoupí a střelecky nás potáhne jako Straňas.

Mezi koncem sezony a začátkem letní přípravy uběhne pět týdnů. Byl prostor se někde zrelaxovat?

Na dovolenou nebyl čas, každý týden jsem musel něco dělat. Někam do tepla se podíváme až v červenci, kdy nám skončí letní příprava. Teď se cítím odpočatý a už se těším, až zahájíme přípravu.

V závěru sezony nebylo tvoje herní vytížení vysoké. Začal jsi proto s kondičními tréninky dříve?

Hned po sezoně potřebovala hlava vypnout, teď už ale pár týdnů něco dělám. Chodím běhat, zkoušíme s klukama hrát fotbal. Opravdu to není tak, že bych se někde flákal a chodil někam na pivo. Je třeba být stále aktivní a nesedět pouze na zadku.