Chmielewski srazil gólem Boleslav, pak spěchal k masérům na fotbal

04.12.2022 · Adam Sušovský
Nedělní utkání s Mladou Boleslaví se postupem času měnilo v tvrdý boj o každý metr ledu, zápas o důležité tři body nakonec rozhodla hezká akce, na jejímž konci byl Aron Chmielewski: "Nacvičená věc, ráno jsme si řekli se Sváčou, že to takhle budeme hrát," řekl polský reprezentant, který po utkání v rozhovoru chvátal, aby stihl závěr osmifinále fotbalového šampionátu.

Zápas bez šancí, vydřená výhra, že?

Souhlas. Podržel nás Mazi, soupeř měl několik dobrých šancí, on postavil zeď. Dobře, že ho máme. A taky nám vyšly přesilovky. Ten můj první gól sice nepadl v přesilovce, ale bezprostředně po ní.

Zahráli jste to tak schválně?

Ano. Se Sváčou jsme si ráno řekli, že když bude mít puk na hokejce, já si budu hledat prostor na teč. Trefil mi hokejku skvěle.

Byl jsi i hodně blízko druhé brance Libora Hudáčka. Byl jsi si jistý, že rozhodčí branku uznají?

Já jsem sice stál před brankou, ale samotný gól jsem neviděl. Nejprve jsem tečoval kotouč od beků, který skončil za brankou, odtamtud ho vracel před ní Samuel (Buček), viděl jsem ho, jak jde po čáře, pak se mi ztratil za gólmanem. Dobře, že to tak dopadlo.

Jste rádi, že jste zároveň bez nervů na rozdíl od posledních zápasů ustáli závěr?

Chtěli jsme se z toho ponaučit. Máme zkušený tým, doufám, že už tyhle chyby nebudeme dělat. Dneska jsme to zvládli, dobře pro nás.

Takže úleva, že po třech prohrách přišlo konečně zase vítězství?

Jo, úleva. Potřebovali jsme zápas zvládnout, máme tři body. Teď si odpočineme a jedeme dál.

Souběžně s dnešním zápasem bojují také Poláci o postup do čtvrtfinále fotbalového mistrovství světa, neměl jsi chuť si zápas pustit na obrazovkách, které máte nainstalované v mantinelu na střídačce?

Chtěl jsem, ale musel jsem se soustředit na svoji práci. Zápas Ocelářů je pochopitelně přednější, na fotbal můžu koukat teď u masérů, stihnu posledních patnáct minut, když už náš rozhovor nebude trvat dlouho. (směje se)

Poláci prohrávají 0:1, zvládnou zápas otočit?

Já tomu věřím, Francie je výborná, ale na letošním mundialu už těch překvapení bylo víc.