Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Loučení hvězd
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Chci naskočit do play-off, věří Jozef Balej

27.02.2010 · Martin Stebel
Pouze třináctkrát navlékl v letošní sezóně Jozef Balej přes hlavu dres Ocelářů. Slovenského kanonýra trápily chronické bolestí zad, kvůli kterým naposledy nastoupil k soutěžnímu zápasu 24. listopadu loňského roku. Zajímalo nás proto, jaká je jeho aktuální zdravotní situace a jak vypadá prognóza do dalších dní.

Jožko, zahájil jsi individuální přípravu a na tvojí tváři je znatelný úsměv. Je to signál k optimismu ohledně tvých problémů se zády?

Vyvíjí se to správným směrem. Naposledy jsem hrál někdy v listopadu na Slavii a po tomto zápase jsem měl obrovské bolesti. Ráno jsem se probudil a nemohl hýbat levou nohou. Byla to opravdu velká bolest a musel jsem podstoupit léčbu. Investoval jsem do léčení spoustu času a teď mohu prohlásit, že se cítím dobře. Mám cit v obou nohách. Ještě to samozřejmě není stoprocentní, ale jsem rád, že už se mohu zapojit do kondičního tréninku.

V otázce zdraví častokrát záleží na subjektivním pocitu pacienta. Kde probíhala léčba a následná rehabilitace?

Od naší klubové doktorky jsem dostal svolení k alternativní léčbě. Ta probíhala v Brně a potom ještě v Žilině u jednoho výborného specialisty. Společnými silami mně z těch nejhorších problémů vytáhli a jsem jim moc vděčný.

Jozef Balej

Oceláři se v poslední době střelecký trápí a určitě chybí i tvé gólové příspěvky. Mnoho třineckých fanoušků by proto zajímalo, kdy bys mohl být trenérům herně k dispozici...

Mým soukromým přáním je nastoupit v play-off. Musím se přiznat, že ta herní absence mně psychicky srážela. Pokud profesionální hokejista nemůže hrát, je to skutečně ubíjející pocit. Momentálně tedy vrhám všechnu energii tomu, abych byl připravený naskočit do play-off. Každé ráno i po obědě chodím cvičit. Dávám ze sebe maximum a pevně doufám, že v polovině března bych mohl znovu nastoupit.

Tři měsíce musíš pouze přihlížet jak si vedou tvojí spoluhráči. Jak bedlivě sleduješ jejich počínání?

Samozřejmě hodně sleduji jak si vedou a je fajn, že máme přímý postup do play-off. Trochu mně mrzí, že jsem nemohl vidět některé zápasy na živo, ale skoro všechen můj čas byl věnován léčbě a rehabilitaci. Pochopitelně jsem mnoho zápasů svých spoluhráčů sledoval na internetu.

Podle zákulisních informací chystáš letos svatbu. Chceš o této radostné události něco bližšího prozradit?

(směje se) Na tom není nic tajného. Je to pro mě super věc, která mě nabíjí pozitivní energii. Našel jsem si správnou partnerku a 3. července budeme mít svatbu. Samozřejmě se už moc těším na tuhle životní změnu.