Chci hrát o titul. Škoda, že jsme Hradci nedali gól, řekl Martin Bakoš

11.02.2022 · Šárka Kolková
Oceláři na výhru nedosáhli. Šlágr prvního s druhým byl vyrovnaný, šance byly na obou stranách, ale čtyři minuty před koncem díky Ahtimu Oksanenovi rozhodl o vítězstvi Mountfield HK. Porážku 0:2 hodnotí nová posila třineckého kádru Martin Bakoš.

Jak těžké bylo dnešní utkání? Čekali jste, že bude Hradec hrát tak houževnatě?

Připravovali jsme se na to a věděli jsme, že to bude těžký soupeř. Byl to souboj prvního s druhým a bylo to o jedné brance. Škoda, že dali gól, ale myslím si, že jsme to odmakali. Bohužel, neproměnili jsme naše šance.

Branka padla až v 56. minutě. S čím jste měli největší problém?

Nevím. Takticky je ale těžké, když proti sobě hrají první dva týmy z tabulky. Oni bránili, my jsme hráli dobře dozadu. Šancí jako takových nebylo moc. Jak jsem říkal, je to o jedné příležitosti. Musíme se snažit, abychom to dali příště my.

Za sebou máš za Třinec dva zápasy. Co ti ukázaly?

Nejvyšší česká soutěž je těžká. Šikovní hráči, kteří jsou silní na puku. Snažím se do toho dostat. Do rozběhnutého vlaku se naskakuje těžko, ale jsem rád, že tady jsem.

Začal jsi ve čtvrtém útoku, dnes jsi hrál ve druhém.

Myslím si, že trenéři jsou zkušení a ví, co dělají. Já jsem za to rád, musíme zapracovat na šancích. Ve druhém útoku se mi hrálo dobře a myslím si, že to bylo z mé strany lepší. Jsme profíci. Všichni víme, co hrajeme a máme jeden systém. Je to na trenérovi, on je tam od toho, aby určil role. My už jen musíme hrát.

Co vám trenéři řekli k tomu, že bude chybět hodně beků?

Řekli nám, ať hrajeme dobře dozadu a vytvoříme příležitosti vepředu.

Hráli jste bez osmi hráčů základního kádru. Bylo to znát?

Přišel jsem nedávno, nemůžu na tohle přesně odpovědět, ale odehráli jsme vyrovnaný duel i bez osmi chlapů. Věřím, že příště to bude lepší. Škoda, že jsme nedali gól.

Jsi tady týden, už jste se rozkoukal?

Pomalu ano. Na ledě mi kluci pomáhají. Zabydlel jsem se a soustředím se jen na hokej.

Dostal jsi před příchodem do Třince i jiné nabídky?

Ano. Ale vybíral jsem hlavně podle toho, jak blízko to mám k domovu. Těšil jsem se sem. Chci hrát o titul a nejvyšší příčky. Proto jsem se rozhodl pro Třinec.

Pomáhal ti tvůj kamarád Tomáš Marcinko?

Ano, ale je tady hodně Slováků. Je tady dobré zázemí, klub i trenéři jsou na nejlepší úrovni.

Sleduješ olympiádu? Co říkáš na Čechy a Slováky?

Chci říct jen to, že to je hodně vyrovnané a může se stát cokoliv. Nějakou roli bude hrát i covid. Myslím si, že to bude o jednom zápase, protože každý může překvapit.

Nemyslel jsi na olympiádu?

Letošní rok byl těžší. Dohodli jsme se, že nebudu hrát. Ale chlapi hráli dobře a já jsem to jednoduše nechtěl měnit. Samozřejmě mě to mrzí, ale takový je život.

A co rodina?

Ta je zatím doma a já se soustředím na hokej. Není to jako v Rusku. Když bude volno, skočím domů, do Bratislavy, kde teď žijeme.

HC Motor České Budějovice