Chceme vyhrát každý zápas, slibuje Varaďa

18.03.2022 · Patrik Czepiec
Když se svými kumpány porazil Vítkovice v sérii z roku 2011, slavil z pozice hráče mistrovský titul. Teď může být stejný soupeř odrazovým můstkem Václava Varadi za třetím trenérským titulem v posledních třech dohraných ročnících extraligy. "Chceme vyhrát každý zápas, včetně toho posledního, který nás v sezoně potká," prohlašuje kouč Třince. Jeho závěrečné tažení na lavičce Ocelářů vypukne už v sobotu.

Sledoval jste sérii Vítkovic s Olomoucí?

Určitě jsme sledovali všechny série, které probíhaly, kromě té mezi Mladou Boleslaví a Plzní. Čekali jsme do poslední chvíle a nakonec jsou naším soupeřem Vítkovice. Těšíme se na parádní sérii.

Jak se díváte na to, že Vítkovice už za sebou mají pět play off zápasů?

Může být jejich výhodou, že jsou rozehrané. My můžeme na druhou stranu těžit z toho, že odehrály pět utkání, v nichž si jejich hráči sáhli až na dno. Věřím tomu, že jsou nabuzení a že únavu hodí za hlavu. Určitě se budou snažit nás potrápit.

Budou faktorem i fanoušci? Znovu mohou na tribuny v plném počtu.

Já se těším na oba stadiony. Když jsem viděl osmifinálový zápas Vítkovic číslo pět, přišlo je podpořit osm a půl tisíce diváků. Určitě tam znovu utvoří skvělou kulisu. Stejně tak bych si přál, aby se to podařilo fanouškům v Třinci. Přece jen to bude regionální a velmi dobrá série.

Jak vzpomínáte na finálovou sérii proti Vítkovicím z roku 2011, které jste se účastnil jako hráč?

Mám na ni super vzpomínky. Sérii jsme si užili, hrálo se ve skvělé divácké kulise. Bylo to finále, takže oba týmy braly medaili. My jsme získali tu zlatou. Určitě si toho vážím a vzpomínám velmi pozitivně (usmívá se).

Jak moc Oceláři v období osmifinálových bitev trénovali?

Měli jsme prostor vyléčit šrámy a hráči, kteří byli zranění na konci základní části, dostali šanci k tomu se dotrénovat a zotavit se. Trénovali jsme tvrdě a registrovali jsme hlad i připravenost hráčů, kteří se těší na následující utkání.

Odehráli jste povedenou základní část, které ovšem chyběl zisk Prezidentského poháru. Cítíte zklamání?

Tak to zkrátka mělo být. Postihly nás zranění, jako první tým extraligy jsme navíc v lednu prošli nákazou COVID-19. Poté nám odjeli hráči na olympiádu. Také jsme měli drobný výkyv ve formě a proti týmům, které byly v tabulce kolem nás, jsme některá utkání nezvládli. To nakonec rozhodlo o tom, že prvenství v základní části získal hradecký Mountfield. Ale věřím tomu, že všech 25 hráčů chce spolu s trenéry zvednout jiný pohár. Za tím si jdeme od začátku sezony.

Můžete více konkretizovat cíle?

Malé cíle si nikdy nedáváme, a to jak vedení, tak hráči. Chceme vyhrát každý zápas, včetně toho posledního, který nás v této sezoně potká.

Máte extra motivaci vzhledem k tomu, že jste ohlásil svůj záměr po sezoně odejít?

Vůbec ne. Zase připravuji tým se svou největší možnou vervou. Přeji si, abychom hráli to, co v nás je a postoupili dál.

HC Motor České Budějovice