Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Čekali jsme těžký zápas, což se splnilo, tvrdí Jakub Klepiš

04.01.2015 · Martin Stebel
Upracované, ubojované, přesto vítězné. Takové bylo střetnutí Třince proti geograficky nejvzdálenějšímu českému sokovi. Oceláři zdolali houževnatě bojující Energetiky až v nastaveném čase 2:1. Na obou gólech byl patrný rukopis Jakuba Klepiše, jubilejní dvacátou letošní branku vsítil nejlepší střelec extraligy Erik Hrňa.

Potvrdilo se, že papírové předpoklady mnohdy neplatí. Outsider sehrál proti favoritovi vyrovnanou konfrontaci...

Na tabulkové postavení se člověk absolutně nemůže dívat, poslední může klidně porazit prvního nebo obráceně. Čekali jsme těžké utkání, což se stalo. Vary hrály osobní obranu ve vlastním pásmu, bylo jasné, že to bude úporný hokej.

Z tribun to vypadalo, že místo častější střelby občas zkoušíte přehnaně kombinovat skoro až do prázdné branky...

Nebyl to jen problém dnešního zápasu, častěji střílet musíme vždy. Kolikrát je tam šance vystřelit, není to sice gólovka, ale musíme to zkoušet. Stále ale platí, že pořad lepší je hůř vystřelit, než špatně nahrát. Musíme se víc tlačit do branky a častěji ohrozit gólmana.

Skórovali jste v posledních vteřinách druhé části, což se zdálo být před třetím dějstvím velkou psychickou vzpruhou...

Vést jedna nula v hokeji nic neznamená, navíc proti tak obětavému soupeři, Vary tady odehrály výborné utkání. Měli jsme trošku štěstíčka, že se naskytla přesilovka v prodloužení. Výhru určitě bereme, ale radost by byla větší, kdybychom to zvládli v normální hrací době.

Nebývá zvykem, aby se z ochozů ozýval pískot, jak tomu bylo během dnešního utkání. Bonusový bod až díky preciznímu projektilu v nastavení...

Dnes to nebyl hezký hokej, kombinace trochu vázla, prosadit se bylo hodně těžké. V prodloužení to bylo trochu se štěstím. Vláďa Roth mi to dal velmi dobře, první střela mi vůbec nesedla, musel jsem složit reparát, druhá rána už byla přesnější. Před brankou navíc dobře clonil Áda, gólman to měl složité.Erik Hrňa: Náskok je super, ale nemůže nás to ukolébat!


Eriku, dva body proti nesmírně obětavým rivalům mají svou váhu...

Před zápasem jsme se připravovali na urputného soupeře, čekali jsme rychlý přístup, to se do puntíku splnilo. Občas si to skutečně komplikujeme, málo střílíme, zkoušíme různé kombinace do prázdné branky. Tak se nedá hrát. Chtěli jsme urvat tři body, ale musíme si cenit těch dvou, protože to bylo opravdu těžké utkání.

Jubilejní dvacátá trefa tři vteřiny před závěrem druhé dvacetiminutovky...

Dostal jsem parádní pas od Kuby Klepiše, zbývalo trefit branku, pokud možno nahoru. Myslím, že tam byla drobná teč jejich hráče. Bylo v tom kus štěstí, že teč nešla mimo branku.

Čím si racionálně vysvětlit letošní střelecké obrození Erika Hrni?

Když máte v týmu super spoluhráče, kteří vás častokrát najdou i před prázdnou brankou, je to trošku jednodušší. Není to jen o mé střelbě, snažím se góly i připravovat, ale moc to nevychází. Po návratu do Třince jsem měl drobné obavy, jestli si udržím střeleckou bilanci z Olomouce, ale brzy se mi tady podařil gól, a tíha zodpovědnosti trochu spadla - už jsem si začal víc věřit. Hlavně aby to vydrželo i v play-off.

Na čele tabulky máte poměrně solidní náskok, vítězná série po dnešku čítá už osmý zápis...

Náskok je super, ale nemůže nás ukolébat, že máme docela dost bodů. Nechceme podlehnout pocitu, že se na nás už nikdo nedotáhne, myslíme vždy hlavně na příštího soupeře. V kabině máme hodně zkušených hráčů, proto nehrozí, že nějaké zápasy budeme stávkovat nebo si odpočineme. Baví nás vyhrávat a chceme dál vítězit, protože jeden ztracený zápas se nám může krutě vymstít. Máme stále nějaké marody, ale nějak se s tím pereme. Přál bych si, abychom byli zdraví hlavně na play-off.

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín