Čekají nás tři těžké zápasy, ví Jiří Polanský

17.02.2012 · Daniel Ježek
Oceláři si v utkání s lídrem tabulky chtěli spravit chuť po nevydařeném duelu v Plzni. Po vyrovnané první periodě hosté třikrát skórovali, čímž rozhodli o vítězi duelu. Nepovedený zápas hodnotil střelec první třinecké branky, Jiří Polanský.
Třinečtí se dnešním duelem chtěli vrátit do bojů o přímý postup do play-off. Utkání s vedcoucí Spartou ale pro Oceláře nedopadlo dobře. Úspěch pronásledovatelů ze spodních pozic navíc přidělal Slezanům nemálo starostí, když budou mít co dělat, aby nevypadli z elitní desítky. „Všichni si to umíme spočítat tak, jak to je. Čekají nás tři velice těžké zápasy, já osobně se ale na předkolo nedívám, mě zajímají jen ty zápasy, ze kterých musíme vytěžit maximum bodů. My se nemůžeme dívat na domácí zápas s Karlovými Vary, nás musí zajímat pouze příští zápas v Pardubicích. Od zítřejšího tréninku tomu musíme všechno podřídit, zapomenout dnešní zápas a minulý v Plzni,“ konstatuje autor první třinecké branky.

Utkání ale pro Oceláře nezačalo nijak špatně. Třinečtí byli v úvodu lepším celkem, nedokázali ale proměnit šance. Po druhém faulu Polanského navíc hosté otevřeli skóre. Vedení Sparty ale nemělo dlouhého trvání, jelikož centr první třinecké formace brankou odčinil svůj předchozí prohřešek. „Odčinil...Myslím si, že to není jen o té brance, kterou člověk dá. Je to o tom, že v přesilovce tým naskočí do utkání, dostane se do pohody, pořádně soupeře zatlačí. Ty fauly mnohdy udělají víc, než gól. Myslím si, že Sparta po těch mých vyloučeních hrála mnohem lépe,“ smutní hráč s číslem 23.

Po vyrovnané první dvacetiminutovce Oceláři opět prožili hluché období v prostřední periodě, když během čtyř minut inkasovali tři branky. Čím to? „V první třetině jsme měli zužitkovat náš tlak, dát nějaké branky, odskočit jim. To se nepovedlo a do druhé třetiny jsme šli za stavu 1:2. Věděli jsme, že musíme přidat a utkání otočit, že poctivou hrou v obraně už nevyhrajeme,“ říká Polanský a pokračuje.

„Dohrávali jsme v oslabení, kotouč šel po mantinelu. Někdy puk odskočí, někdy kotouč jde tak dobře, že to soupeřův bek zachytí. Obránce ho zachytil, vystřelil. Puk se znovu odrazil před branku a už to bylo 1:3. Člověk pak ví, že tam je mezera dvou gólů. Zkoušeli jsme to, chtěli jít do tlaku. Se snahou jsme to asi přehnali, dostali další góly a bylo po utkání,“ popisuje rodák z Brna třetí branku hostů a následný vývoj periody.

Třinečtí se ještě v závěrečné periodě snažili o korekci, častokrát je ale zastavovala smůla při zakončení. Nejlépe to dokumentuje nastřelená tyč po střele Zbyňka Hampla, nebo nevyužitá dvojnásobná přesilovka. „Ta mě hodně mrzí, opět jsme nedali branku. Tam jsem přihrával Kůrkovi, ta nahrávka nebyla stoprocentní. Kdybych mu lépe nahrál, mohl by dát gól,“ smutnil populární „Polda“ a dodal. „Samozřejmě vím, že na otočení zápasu jsme už neměli šanci, aspoň bychom si ale mohli z toho zápasu odnést něco pozitivního. Kdybychom vyhráli poslední třetinu 2:0, výsledek by byl přijatelnější, hlavně by nás to ale nakoplo. Takhle začínáme od toho, že jsme moc branek nedali, což musíme v Pardubicích změnit,“ uzavírá Jiří Polanský ohlédnutí za utkáním.