CHL? Budou to kvalitní zápasy, věří Krajíček

22.08.2018 · Martin Stebel
Už se to blíží, už brzy to odstartuje. Nový ročník hokejové Ligy mistrů zvedne oponu už v příštím týdnu a třinečtí Oceláři budou znovu osobně u toho! Lonští semifinalisté budou mít i letos na evropském kolbišti vysoké ambice, což ostatně potvrzuje kapitán LUKÁŠ KRAJÍČEK.

Příští pátek zahájíte nový ročník Champions Hockey League. Jak ale zpětně vzpomínáš loňskou jízdu v této soutěži?

Vzpomínky jsou moc pěkné. Postoupilo se do semifinále a finále nám uteklo jen o jediný gól, což je velká škoda. Zahráli jsme si výborný hokej na špičkové úrovni. Účast v Lize mistrů stmelila tým. Na nový ročník se znovu těším, budou to kvalitní zápasy. Pokud budeme mít stejně masivní podporu fanoušků, bude to skvělý zážitek.

Jsi velezkušený hráč, který prošel mnoha zahraničními kluby. Jakou úroveň má CHL tvou subjektivní optikou?

Když jsem hrál v KHL, občas jsem byl povolán do nároďáku. Vždy mi ty zápasy na mezinárodním poli pomohly, protože jsem zažil hokej v ještě rychlejším tempu. Po návratu do ligy jsem se vždy minimálně měsíc cítil na ledě lépe. Myslím si, že tak to vnímáme všichni. Když odehrajte dobré zápasy proti kvalitním evropským soupeřům, tak po návratu do české ligy máte výhodu. Najednou máte o nějakou desetinku vteřiny víc času na rozmýšlení, co udělat s pukem. Jsem toho názoru, že zápasy proti evropské špičce pomohou hernímu konceptu a stmelí to tým správným směrem.

V letošním roce vás čeká norský Storhamar, švédský Djurgården a finské Tampere. Zdá se, že tahle základní skupina je o něco silnější než ta loňská...

Soupeře si nevyberete. Čím kvalitnější soupeř, tím je to logicky horší. Člověk si to pak musí v hlavě trochu lépe připravit, aby podal co nejlepší výkon. Pocitově se mi opravdu zdá, že letos nás čeká trochu těžší skupina, než jakou jsme měli minule. Neměli bychom se ale dívat moc dopředu, musí nás zajímat hlavně nejbližší soupeř. Budeme chtít z každého zápasu vytěžit maximum.

Je pozitivní, že úvodní dva zápasy budete hrát před domácím publikem?

Doufám, že to bude výhoda. Na začátku sezony a navíc ještě v létě se snad nikomu nechce moc daleko cestovat. Věřím tomu, že pokud doma uděláme dobré výsledky, rozjede se to správným směrem a bude se nám lépe hrát venku.

V minulé sezoně jste díky semifinálové účasti nasadili laťku pořádně vysoko. Co bude úspěchem letos?

Přibývají mi roky a každá trofej, kterou vyhrajete, je krásná. Vždy se na to dívám tak, že chci vyhrávat. Nebudu říkat, že bych byl spokojený s výsledkem, na jaký jsme dosáhli v minulé sezoně. Takto prostě nejsem nastavený. Nebudeme ale předbíhat, nejprve nás čeká náročná základní část a potom se uvidí, jak budeme pokračovat.

Kapitán Ocelářů během středeční oficiální tiskové konference k zahájení letošního ročníku Champions Hockey League.