CHL zvedá oponu: Oceláři vyzvou Djurgården!

30.08.2018 · Martin Stebel
Fanoušci Ocelářů se konečně dočkali! Dlouho očekávaný start hokejové Ligy mistrů je tady a hned v úvodu to může být velice interesantní podívaná. Poslední srpnový podvečer bude třinecká WERK ARENA patřit střetnutí loňských semifinalistů této soutěže s elitním švédským klubem - Djurgårdenem Stockholm. Tento duel by neměl uniknout vaší pozornosti, potřebné budou každé dlaně a každé hlasivky!

Djurgården Stockholm

Jeden z nejslavnějších klubů ze země TRE KRONOR vznikl už v roce 1891 a pojmenován byl podle stockholmského ostrova Djurgården (název znamená "zahrada pro zvěř", podle někdejšího královského zvěřince). Šestnáctinásobným mistrům Švédska se taky někdy říká Järnkaminerna (železná kamna). Tuto přezdívku získali podle svého zápalu pro hru a také pro modročervenou kombinaci dresů, připomínající žár pronikající mřížemi kamen.

Klub dokázal pro světový hokej vychovat několik mimořádně významných osobností. K těm nejznámějším je třeba zcela jistě zařadit legendárního obra Matse Sundina, skvělého beka Niklase Kronwalla či současnou oporu New York Rangers Miku Zibanejada.

Největší hvězdou v aktuálním kádru je pravděpodobně kreativní centr Jacob Josefsson. Bývalý spoluhráč Patrika Eliáše z New Jersey Devils hrál v organizaci "Ďáblů" dlouhých sedm sezon, ale poslední ročník v zámoří strávil v Buffalu. Zvýšenou pozornost by Oceláři určitě měli věnovat i dalšímu útočníkovi s bohatou reprezentační kariérou Dicku Axelssonovi.

"Je to dobrý tým se šikovnými hráči. Dovedou kontrolovat tempo hry a rychle zaútočit," vyjádřil se na adresu třineckých Ocelářů po losu základních skupin letošní Ligy mistrů hlavní trenér Robert Ohlsson. Jeho tým v generálce před startem Champions Hockey League podlehl před týdnem v prodloužení Linköpingu 2:3.

Sestava Djurgårdenu v posledním utkání: Jensen - Hultstrom, Urbom, J.Pettersson, Bernhardt, B.Petersson, Alsing - Bergfors, Engqvist, Possler - Brodin, Josefsson, Bemstrom - Walterholm, Davidsson, Wia - Widing, Strandberg, Eriksson.

Z minulé edice Champions Hockey League mají Oceláři na švédské kluby velice příjemné vzpomínky a tuhle pozitivní sérii by jistě rádi natáhli i nyní. Třinečtí hokejisté postupně ukončili sezonu už v základní skupině HV71 Jönköpingu, osmifinále bylo stopkou pro Malmö RedHawks a ve čtvrtfinále poznalo sílu mužstva z WERK ARENY Brynäs Gävle.

Tentokrát stojí před svěřenci Václava Varadi nová výzva, semifinalista švédské SHL ligy bude tvrdým oříškem, ale šéf třinecké střídačky je dobré mysli: "Asi nám jsou souzeni soupeři ze severských zemí (směje se). Jsem rád, že diváci uvidí opět kvalitní zápas a já můžu už teď slíbit, že se na něj poctivě připravíme. Je to zajímavý soupeř, respektujeme jeho sílu, ale my k zápasu přistoupíme maximálně zodpovědně."

V podobném duchu mluvil i Roberts Bukarts, který byl nejlepším střelcem Ocelářů v přípravném období: "Je úplně jedno, kdo proti vám stojí. Finský a švédský hokej je samozřejmě kvalitní, ale my se absolutně nemůžeme dívat na soupeře a lámat si hlavu, co na ně vymyslet. Je třeba se plně koncentrovat pouze na vlastní výkon a potom je možné porazit každého!"

Z reprezentačního soustředění se v dobrém rozpoložení hned v pondělí vrátilo kvarteto ve složení - David Musil, David Cienciala, Ondřej Kovařčík a Michal Kovařčík. Existuje tedy reálný předpoklad, že tihle mladí Oceláři by mohli zasáhnout do pátečního utkání na evropské scéně.

Sestava Ocelářů v posledním utkání: Hrubec - Krajíček, Adámek, Kovář, Roth, Doudera, Matyáš, Zahradníček, Bartko - Bukarts, Marcinko, Růžička - Chmielewski, Viedenský, Hrňa - Adamský, Polanský, Svačina - Dravecký, Vlach, Raška.

O zápase

Termín utkání: Pátek 31. srpna 2018, 17:30 hod.
Místo utkání: WERK ARENA, Třinec, Frýdecká 850.
Onlajn přenos: ZDE
Přímý přenos: Sport2 TV

Vstupenky na utkání ve WERK ARENĚ

Cena: 100 Kč, majitelé permanentek vstup volný.
Prodej: Probíhá i přes Ticketportál nebo na pokladně WERK ARENY v den utkání.

Foto použité v článku: difhockey.se, Lukáš Filipec.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice