CHL 2019/20: Oceláři v prvním losovacím koši

16.05.2019 · Martin Stebel
Champions Hockey League v srpnu odstartuje šestý ročník a už popáté nebudou mezi evropskou hokejovou elitou scházet ani čerství extraligoví šampióni z Třince. Losování základních skupin bude na programu ve středu 22. května od 16 hodin v Bratislavě. Oceláři tentokrát figurují v prvním losovacím koši!

Hrací systém Ligy mistrů zůstal pro letošní sezonu nezměněný. V základních skupinách se představí 32 klubů, které poměří síly v osmi skupinách po čtyřech týmech. Do play off postoupí vítěz a také mužstvo z druhého místa. I nadále platí pravidlo, že do jedné skupiny nemohou být nalosovány dva kluby ze stejné země.

Rozdělení losovacích košů - Liga mistrů 2019/20

1. koš: Frölunda Indians (Švédsko), Färjestad Karlstad (Švédsko), SC Bern (Švýcarsko), HPK Hämeenlinna (Finsko), HC Oceláři Třinec (Česko), Adler Mannheim (Německo), KAC Klagenfurt (Rakousko), Luleå Hockey (Švédsko).

2. koš: EV Zug (Švýcarsko), Kärpät Oulu (Finsko), Bílí Tygři Liberec (Česko), Red Bull Mnichov (Německo), Graz99ers (Rakousko), Djurgården (Švédsko), Lausanne HC (Švýcarsko), Tappara Tampere (Finsko).

3. koš: HC Škoda Plzeň (Česko), Augsburger Panther (Německo), Vídeň Capitals (Rakousko), Skellefteå AIK (Švédsko), EHC Biel-Bienne (Švýcarsko), Lahti Pelicans (Finsko), Mountfield HK (Česko), HC Ambrì-Piotta (Švýcarsko).

4. koš: Junosť Minsk (Bělorusko), Frisk Asker (Norsko), HC05 Banská Bystrica (Slovensko), Grenoble (Francie), Rungsted Seier Capital (Dánsko), Cardiff Devils (Velká Británie/Wales), GKS Tychy (Polsko), Belfast Giants (Velká Británie/Severní Irsko).

Grafika: championshockeyleague.com

HC Motor České Budějovice