Bylo v tom kus štěstí, říká dvougólový Marek Růžička

06.08.2013 · Martin Stebel
Prožil povedený večer, přesto pokorně krotí optimismus a je sám k sobě přísný. Talentovaný Marek Růžička vsítil Košicím dvě branky, přidal jednu asistenci a nebyl daleko od hattricku. Na ledě doslova hýřil aktivitou a svým pohybem dělal hostům problémy. "Rád jsem pomohl týmu," uvedl poněkud skromně po utkání 18letý útočník.

Marku, z osobního i týmového hlediska povedené utkání, že?

Hrálo se mi opravdu dobře, dostal jsem dost prostoru na ledě. Dal jsem dva góly, ale bylo v tom i kus štěstí. Chodil jsem na oslabení i přesilovky, což mám rád. Snad jsem trenéry nezklamal. Hlavní je ale výhra mužstva, moje statistiky nejsou tak důležité.

Ve třetí třetině jsi nebyl daleko od hattricku. Co scházelo?

Bylo to v přesilovce. Měl jsem tu situaci řešit jinak. Brankář už skoro ležel, měl jsem puk víc zvednout. Škoda.

Jsi nositelem příjmení, které v Třinci má zvuk a už symbolizuje kanonýra. Dnes navíc v dresu s číslem 27. Cítil jsi větší zodpovědnost?

Slyšel jsem na tohle téma nějaké narážky, kluci si v šatně dělali srandu. Nevadí mi to - jedním uchem to vleze, druhým vyleze. Do střeleckých kvalit Martina Růžičky mám ještě daleko. Tohle číslo jsem si sám nevybral, bylo mi přiděleno.

Letos vstoupí v platnost pravidlo o nasazovaní mladých hráčů do extraligových kádrů. Jsi ročník 1995. Cítíš proto větší šanci na angažmá v "A" mužstvu?

To se teprve ukáže, nikdo nedostane nic zadarmo. Pro nás mladé je šance určitě větší, ale nikdo nemá nic předem garantované. Každý si musí svou pozici zasloužit.

Pokud budeš předvádět výkony jako dnes, tvé akcie půjdou nahoru...

Povedl se mi jeden zápas, což ale neznamená, že budu hrát stabilně. Je tady velká konkurence a nikdo nemá nic jisté. Věřím ale, že se ukážu i v dalších zápasech v dobrém světle!