Bylo to utkání, kdy mi vše vyšlo, těší Jiřího Polanského

10.01.2015 · Martin Stebel
Byl to zcela bez debat jeho večer. Čtyřgólovým galapředstavením získal svému týmu dva cenné body z ledu Brna. Přesto dle své tradice zůstává nohama pevně na zemi a tvrdí: "Máme formu a celková pohoda se promítá do našich výkonů. Musíme ale zůstat pokorní." Oceláři mají devátý triumf v řadě a stále bezpečně vládnou extralize.

Není to a zřejmě ani nikdy nebude chladnokrevný střelec-zabiják, svým herním pojetím vždy inklinoval především ke kreativním myšlenkám s překvapivým řešením. V jihomoravské metropoli přesto brankově doslova explodoval: "Jsem zvyklý hru tvořit a spoluhráčům spíš góly připravovat než je střílet. Většinou z toho u nás těží například Martin Adamský, to je zakončovatel. Tentokrát ovšem vyšla střelba na mě. Bylo to utkání, v němž se mi dařilo úplně všechno, to se občas stává," culí se populární "Polda", jehož branky padly z bezprostřední blízkosti klece Marka Čiliaka: "Vždyť já jiné góly vlastně ani neumím. Většinou se trefuji bekhendem z prostoru brankoviště. Bylo v tom taky kus štěstí, že jsem se nachomýtl k odraženým pukům."

Vítězný nájezd J. Polanského... foto: Michal Eger

V základní hrací době zaznamenal tři trefy, poměrně logicky tedy dostal důvěru také v penaltové loterii: "V utkání se mi dařilo, a tak jsem věřil, že proměním i nájezd. Zkusil jsem gólmana trošku vymíchat, povedlo se," říká miláček třineckého publika, jenž si z rodného města pod legendárním hradem Špilberkem odvezl tradiční suvenýr: "Nevzal jsem si ho kvůli mým gólům, to opravdu nebyl hlavní důvod. Jednoduše řečeno, z většiny venkovních zápasů si odvážím kotouč. Je to malý dáreček mým dcerám, které puky sbírají. Vždy mají radost."

...a závěrečná euforie - máme druhý bod! foto: Michal Eger

Vášnivé a hrdé obecenstvo v hale Rondo dosti negativně reagovalo na veleúspěšný večer hráče v červeném dresu s číslem 23: "Abych se přiznal, brněnské fanoušky moc nechápu, netuším, proč se takhle chovali. Pochopil bych to například během utkání ve Zlíně, se kterým to jsou vždy velké bitvy v play-off. Měl jsem kvůli tomu motivaci navíc Kometu porazit. Jasně, vyrostl jsem tady, ale je to hrozně dávno. Trochu to člověk v hlavě nosí, ale už to neprožívám tolik jako dřív. Vždyť jsem z Brna odešel v šestnácti, což je dlouhých sedmnáct let zpět. Jako žák a dorostenec jsem navíc hrával na stadiónu za Lužánkami, nikoli v Rondu, kde Kometa působí nyní. Teď už minulost neřeším, jsem Třinečák a bojuji za tento klub!"