Byl to z naší strany kostrbatý výkon, mrzí Zbyňka Irgla

23.10.2016 · Daniel Ježek, Martin Stebel
Teprve v rámci patnáctého kola extraligy Oceláři okusili, jaké to je, odejít z ledu s nulovým bodovým ziskem. Plzeň přijela do Třince naprosto koncentrovaná, předvedla houževnatý výkon a zaslouženě zvítězila. Nepovedené střetnutí se pokusil zhodnotit ZBYNĚK IRGL.

Kapitán Ocelářů v žádném případě nehledal výmluvy či alibistické argumenty, ale na rovinu přiznal, že tohle nebyla pravá tvář mužstva zpod Javorového: "Nebyl to prostě náš hokej, byl to kostrbatý výkon. Snažili jsme se hodně, bohužel nám puky nechodily tak, jak bychom chtěli. Každý zápas začíná za stavu 0:0, tabulkové postavení nehraje žádnou roli. Dnešní utkání to naplno potvrdilo. Samozřejmě nás to mrzí. Hráli jsme doma, chtěli jsme body, je to škoda. Dvě třetiny to bylo z naší strany hodně kostrbaté, nebyl to náš zápas. V poslední třetině jsme se zvedli, snížili. Tam je škoda čtvrtého gólu Plzně, my se zvedali, soupeř bohužel znova rychle odskočil. Neřekl bych, že nás to utlumilo, ale opět jsme museli dohánět dvougólové manko."

Hráč s číslem 24 rovněž zcela rezolutně odmítá spikleneckou teorii o podcenění mužstva, které se před nedělním kolem nacházelo na posledním místě extraligové tabulky: "V šatně jsem ani v nejmenším necítil nějaké uspokojení s výsledky, do každého zápasu jdeme s tím, že chceme vyhrát. Dnes to bohužel bylo takové, jaké to bylo. Nějaké šance z naší strany tam byly, ty jsme ale nedali. Chyběla nám častější střelba. Místo abychom puk hodili na bránu, jsme to ještě podrželi a pak už nebyl čas to vystřelit. I v tady tom bylo něco, nad čím se musíme zamyslet. Musíme jednoduše více střílet, jinak vyhrávat nebudeme. Dvě třetiny to nebylo úplně ono, v poslední části jsme to už nestačili dohnat. Když se ale podíváme na kádr Plzně, která má kvalitní hráče, tak prohra s posledním není až tak velká ostuda. Stále jsme na začátku sezony. Nějaké prohry ještě přijdou, to ale nic neznamená, to nás nemůže srazit. Musíme se neustále dívat před sebe, do konce základní části je ještě dlouhá doba."