Buček se těší na první trip: Hlavně zápas v Plzni bude speciální

25.11.2022 · Adam Sušovský
Třinečtí Oceláři už ve čtvrtek vyrazili na další venkovní trip, čeká je série čtyř zápasů na ledech soupeřů. Na tak dlouho s týmem vyrazil na cestu poprvé také Samuel Buček, který se v posledních utkáních gólově prosadil hned dvakrát. "Těším se hlavně na zápas v Plzni, bude pro mě trošku speciální," řekl Buček.

Na ledech soupeřů se Ocelářům letos daří, během venkovních zápasů zatím pokaždé bodovali. Ani jednou neprohráli po základní hrací době a byli by moc rádi, kdyby to platilo i nadále.

Třinecký tým vyrazil už ve čtvrtek vstříc náročným zápasům v Litvínově, Plzni a na Spartě. Tak dlouhou dobu mimo domácí prostředí bude s týmem poprvé také slovenský útočník Samuel Buček, který si do bagáže kromě bruslí a chráničů přibalil také výbornou střeleckou formu: Gólově se totiž prosadil jak v domácím zápase proti Spartě, tak proti Olomouci.

"Padalo mi to tam, snažím se být co nejlepší a nejprospěšnější pro tým, každé střídání tomu dávám maximum. Chci na ledě dělat dobré věci a pomáhat klukům, abychom vyhrávali," řekl Buček těsně před odjezdem do severních Čech.

Oceláři v Litvínově nastoupí v pátek od 17:30.

"Čekají nás teď venku kvalitní soupeři, nebude to lehké. Venku je náročný každý zápas, ale myslím, že jsme připraveni. Chceme odčinit poslední domácí zápas," zmínil Buček porážku 2:3 s Olomoucí, při které se blýskl krásnou gólovou akcí. "Věřím, že tenhle venkovní trip zvládneme a vrátíme se domů s co nejlepším postavením v tabulce. S Třincem vyrážím ven takhle poprvé, budeme mimo domov déle, ale i to je součást hokejového života."

Sam Buček navíc rovnou líčí, na který zápas se nejvíce těší. "Na Spartě v O2 areně už jsem v minulosti hrál, do Litvínova i Plzně pojedu poprvé v kariéře. Já se těším na všechny zápasy, ale musím říct, že ten v Plzni přece jen bude pro mě asi trošku více speciální. Do Plzně totiž nedávno přestoupil Adrián Holešinský, se kterým jsem hrával už loni v Nitře. Těším se na něj," říká Buček.

Odehrané v 17:00 | Muži
HC Motor České Budějovice