Břetislav Kopřiva: Bylo to dobré a povedené utkání

03.09.2009 · Adam Sušovský
Generálka na start ligového ročníku se Ocelářům vydařila. V posledním vystoupení před blížícím se startem sezóny přejeli slovenskou Skalici 5:2. S výsledkem byl pochopitelně spokojený také trenér Břetislav Kopřiva.

Jak by jste zhodnotil včerejší generálku na start ligového ročníku?

Tak výsledkově to dopadlo velmi dobře. Líbil se mi tam pohyb hráčů, dobře jsme bruslili celé utkání a to možná rozhodlo, protože ten soupeř se zdá, že sice prohrál vysoko, ale ukázal řadu akcí, které byly velmi nebezpečné. V některých momentech dobře zachytal i Peter. Dávali jsme góly a dokázali jsme soupeře přitlačit. Když už jsme se dostali to vedení, tak mužstvo hrálo v klidu. Bylo to dobré a povedené utkání. Věřme, že to tak bude pokračovat.

Viděl jste na včerejším výkonu nějaké slabiny, které bude třeba do příštího týdne na Slavii zlepšit?

Tak vždycky se něco najde. Samozřejmě tam byly některé momenty, kdy jsme dobře nezvládali bránění a soupeř nás dokázal přitlačit, to musíme přiznat a dál pracovat i na přesilovkách.

V zápase se včera neobjevil Balej, Kohn a Martynek. Jaký je jejich zdravotní stav?

Martynek má trochu problémy s tříslem, Láďa Kohn a Jožka Balej jsou trochu nachlazení, tak jsme je nechali raději odpočinout.

Mohl by jste srovnat včerejší zápas s turnajem v Německu?

Myslím, že Skalica je kvalitní mužstvo, ostatně to potvrdili i v Rusku. (Výhra na turnaji v Rusku a skalp hvězdné domácí Ufy - pozn. autora) I přesto, že jsme celý zápas vedli a vypadalo to snadně, vůbec to snadné nebylo. V Německu však hrají všichni v daleko větším nasazení, s daleko větším důrazem v dohrávání osobních soubojů. Jsou obětaví a velmi dobře brání. V tom bych viděl největší rozdíl - v přístupu hráčů. Je tam spousta Kanaďanů, kteří tomu udávají notu.

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno