Branku věnuji dědečkovi, říká Matěj Stránský

15.12.2020 · Daniel Ježek
Dvacátý duel, podvacáté získané body, upevnění vedoucí pozice v extraligové tabulce. Oceláři v derby s Vítkovicemi jasně ukázali, kdo je v kraji lepším týmem. Vedoucí gól zápasu vsítil Matěj Stránský, který jej věnoval nedávno zesnulému dědečkovi.

Vítězství v derby, je to sladký večer?

Z Vítkovic už moc klukům neznám, takže jsem to prožíval jako každý jiný zápas. Jsem určitě rád, že jsme vyhráli v derby a porazili Vítkovice, ale beru to jako každé jiné vítězství.

Jak důležité byly přesilovky?

Dneska jsme si hodně pomohli. Ze začátku jsme z přesilovky dali dva góly, to nám pomohlo v začátku zápasu. Vítkovicím se to pak už těžko dohánělo, my navíc přidali další góly. Jsme rádi, že to tam dnes napadalo. Doufáme, že se nám v přesilovkách takhle bude dařit i v dalších zápasech.

Komu jsi věnoval svou branku?

Minulý týden mi zemřel dědeček, bylo to pro něj. Takhle jsem si to přál, vsítit branku a poslat ji tam nahoru. Určitě se díval.

V kádru chyběli Zadina s Jaškem, velké oslabení to ale nebylo.

Jsou tady kluci z Frýdku, kteří jsou hodně hladoví. Když přišli, tak jsme hned viděli, že s námi v klidu můžou hrát. Hned zapadli do systému, přes léto s námi trénovali, takže pro ně nebyl cizí. Odchod těch dvou hráčů určitě bude znamenat oslabení, ale je jen na dalších hráčích, aby se ukázali a začali dávat góly. Je to pro ně šance se prosadit a zůstat s námi.

Dostal jsi pozvánku do reprezentace, jak moc tě mrzí, že jsi nakonec nejel?

Určitě mě to mrzí, rodinná záležitost je ale momentálně pro mě důležitější. Chtěl jsem zůstat doma s rodinou. Doufejme, že pozvánku dostanu i příště.