Boj o šestou výhru, Oceláři jedou do Liberce!

22.09.2016 · Daniel Ježek, Michal Samiec
Po čtyřdenním zápasovém volnu Oceláře opět čeká duel Tipsport extraligy. Hráči s drakem na hrudi vycestovali do Liberce, kde se utkají s úřadujícím mistrem. Duel v Home Credit aréně začíná v pátečních 18 hodin, natáhnou Slezané šňůru výher?

Bílí Tygři Liberec

Liberečtí mají za sebou snovou sezónu. Tým trenéra Filipa Pešána prošel těžkými extraligovými vodami jako nůž máslem. Bílí Tygři stanovili nový rekord v počtu získaných bodů v základní části (118), ani v play-off neměli Severočeši s nikým slitování. Liberečtí prohráli pouze dva finálové duely, v ostatních zvítězili a mohli zapsat premiérový mistrovský titul.

Po takto vydařené sezóně se dalo očekávat, že mistrovský tým nezůstane pohromadě. A to se také potvrdilo. Útočníci Martin Bakoš a Michalové Birner s Řepíkem nabrali směr KHL, do Mladé Boleslavi pak odešel Petr Vampola. Liberec opustil také kapitán Jan Výtisk (Vítkovice) a brankář Marek Schwarz (Znojmo).

Libereckému vedení se povedlo najít náhrady v podobě osmi příchozích hráčů. Mezi nejvýznamnější posily patří Milan Bartovič (ze Slovanu), Mario Bližňák (Plzeň), Lukáš Vantuch (MHK) a třineckým známý Vladimír Svačina, který pod Ještědem působí na hostování.

Bílí Tygři, po dlouhé loňské sezóně, zatím stále hledají optimální formu. V přípravě svěřenci trenéra Filipa Pešána absolvovali osm klání s vyrovnanou bilancí 4 výhry – 4 prohry. V extralize zatím Severočeši zapsali výhry tři, k tomu dvě porážky. Naposledy si ale Liberec poradil s Plzní, kterou přehrál 2:1.

Poslední zápas Liberce:
20. září: Bílí Tygři Liberec – HC Škoda Plzeň 2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 19. Pyrochta (J. Stránský, Jelínek), 27. Bližňák (Bartovič, D. Špaček) – 2. D. Kubalík (Indrák, Čerešňák).

Sestava Liberce v posledním zápase: Will – R. Šimek, Ševc, Mojžíš, Vitásek, Pyrochta, Derner – Svačina, Bulíř, Radivojevič (C) – J. Stránský, Jelínek, L. Krenželok – Bartovič, Bližňák, D. Špaček – Ordoš, Lakatoš, Vantuch – Hrabík.

Z kabiny Ocelářů

Oceláři i nadále pokračují na vítězné vlně. Mužstvo trenérů Vladimíra Kýhose, Reného Muchy a Břetislava Kopřivy již má na kontě pět výher, z toho jednu v prodloužení. Hráči s drakem na hrudi si v posledním kole na domácím ledě smlsli na karlovarské Energii, kterou přehráli vysoko 7:0. Vysoká výhra v kombinaci s dalšími faktory posunula Oceláře do čela extraligové tabulky.

”V lize již není lehký soupeř, vše je založené na dobrém bruslení. Utkání vůbec nebylo jednoduché. Výsledek vypadá jednoznačně, ale byl to těžký duel,“ hodnotil útočník Vladimír Dravecký, který k vítězství přispěl dvěma přesnými trefami. Svou dvacátou nulu kariéry navíc zapsal Šimon Hrubec.

Oceláře po hektickém startu ligy čekala čtyřdenní herní pauza. Ta již však je minulostí a Slezany čeká duel na ledě úřadujícího mistra. Hráči s drakem na hrudi do Liberce odcestovali s jednodenním předstihem. Na čtvrtečním tréninku na ledě nechyběli útočníci Lukáš Jašek s Jánem Sýkorou, k týmu se připojil také Aron Chmielewski. Trénink naopak neabsolvovali Rastislav Špirko, David Cienciala a Lukáš Galvas, jejich start v pátečním klání proto nelze potvrdit.

Poslední zápas Třince:
18. září: HC Oceláři Třinec – HC Energie Karl. Vary 7:0 (3:0, 1:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 4. Kane (Nosek), 7. Linhart (Martin Růžička, Roth), 19. Dravecký (Rákos), 30. Dravecký (Kane), 48. Marosz (Cienciala), 51. Polanský (Galvas, Marosz), 53. Cienciala (Linhart, Marosz).

Sestava Třince v posledním zápase: Hrubec (Hamerlík) – Linhart, Roth, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Nosek, L. Doudera – Martin Růžička, Kane, Petružálek (A) – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Rákos, Kreps, Dravecký – Cienciala, Marosz, Hrňa.

Poslední vzájemný zápas

Naposledy se páteční soupeři utkali v rámci pětačtyřicátého kola minulého ročníku. WERK ARENA viděla dlouho bezbrankový duel, poprvé se síť za jedním z brankářů rozvlnila až v polovině klání. Ke smutnu většiny diváků se prosadili Bilí Tygři, úřadující mistr pak v poslední dvouminutovce přidal další dvě trefy a zvítězil 3:0.

16. února 2016: HC Oceláři Třinec – Bílí Tygři Liberec 0:3 (0:0, 0:1, 0:2).
Branky a nahrávky: 30. Šimek (Bakoš), 59. Krenželok (Valský), 60. Radivojevič (Jelínek).

O zápase

Hrací den: 6. kolo Tipsport extraligy
Termín utkání: pátek, 23. září 2016, 18:00
Místo utkání: Home Credit aréna, Liberec