Partnerský klub Nadační fond President Cup Třinecké statistické okénko Klubový informační systém
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
MISTR 2022/2023
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Bakoš: Góly zase přijdou, ale musíme se v útoku zlepšit

02.03.2022 · Adam Sušovský
Dva zápasy bez gólů, to se třineckým Ocelářům stalo v letošní sezoně vůbec poprvé. Útočník Martin Bakoš ale i po prohře 0:2 v Liberci o nejistotě nechce slyšet vůbec nic: "Góly zase přijdou, šikovné hráče tady máme, ale musíme se v útoku zlepšit a vytvářet si více šancí," říká poslední třinecká posila pro play off.

Třinečtí Oceláři ve dvou zápasech za sebou nevstřelili gól, bez bodu zůstali v Olomouci a také v Liberci a tím si i zkomplikovali možný útok na Prezidentský pohár pro vítěze základní části Tipsport extraligy. I s vědomím, že sezonu nerozhoduje dlouhodobá část, ale zejména blížící se play off, tak útočník Martin Bakoš po zápase v Liberci rozhodně nepanikařil. 

Na otázku novinářů, jestli se na třinecké hokejky během 120 minut bez vstřelené branky nevkrádá nervozita, odpověděl poměrně jasně: "Nervozita? Nemyslím si. Víme, že se v útoku musíme zlepšit, vytvořit si více šancí, ale ono to přijde. Máme v našem týmu spoustu šikovných hráčů," řekl Bakoš, který kdysi v Liberci působil, získal s nim titul a dnes se na led bývalého klubu poprvé vrátil v dresu soupeře. 

"Liberec hrál dobře zezadu. Nějaké šance jsme si tady vytvořili, ale nevyužili jsme je. Nedostávali jsme se do útočného pásma tak často jako jindy, ale myslím, že ani Liberci se to nedařilo. Sezona se blíží k play off a hra na ledě se mění, zápasy už se hrají na jeden nebo dva góly," míní Bakoš. 

Duel v Liberci rozhodla až závěrečná třetina, ještě v závěrečné hře bez brankáře Oceláři ve dvou velkých možnostech sahali po prodloužení, nakonec přišel druhý gól. A Liberec tak reprízu posledních dvou extraligových finále zvládl vítězstvím 2:0. 

Oceláři tak nadále na první Mountfield ztrácejí tři body, soupeř má navíc zápas k dobru. Šance na zisk trofeje pro vítěze základní části se tak trošku komplikují, ale i poslední dvě mistrovské sezony Třince ukázaly, že umístění po základní části nemusí být klíčové.

"Jdeme zápas od zápasu, neřešíme to. Teď si potřebujeme rozebrat utkání v Liberci a něco si k němu říct, pak se soustředit hned na další utkání. Myslím, že nemá smysl koukat dál. Jako tým o Prezidentský pohár zabojovat ještě zkusíme, v následujících utkáních uděláme všechno pro to, abychom je zvládli," hlásí Bakoš. 

V pátek mají Oceláři volno, základní část letošní sezony zakončí v neděli na ledě Pardubic, v úterý míří do Mladé Boleslavi.

Už nyní je jisté, že Oceláři v základní části neskončí hůře než druzí.

×
Dnes v 13:00 | Jun.
HC Oceláři Třinec
HC Dynamo Pardubice
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Oceláři Třinec
PSG Berani Zlín