Partnerský klub Nadační fond Play off President Cup Třinecké statistické okénko
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
MISTR 2021/2022
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Bakoš: Chyběl mi tlak na úspěch, proto jsem si vybral Třinec

04.02.2022 · Adam Sušovský
Martin Bakoš se stal poslední třineckou posilou před lednovou uzávěrkou přestupů, ve WERK ARENĚ podepsal víceletý kontrakt. Do tréninku se slovenský útočník spolu s týmem zapojí až o víkendu.

Na konci ledna jsi ukončil angažmá v ruské Soči a dohodl ses na podmínkách s Oceláři, kdy se v Třinci připojíš do přípravy s extraligovým týmem? 

Dorazím až na nedělní trénink. Mrzí mě, že jsem nemohl týmu pomoct dřív, ale máme 1,5měsíční dcerku a musel jsem zařídit všechny potřebné papíry, které nešlo nijak odkládat. Už se ale do Třince velmi těším, až se připojím k týmu. 

Proč ses rozhodl v KHL skončit a jak těžké bylo vyvázat se v Soči ze smlouvy?

Už delší dobu jsme přemýšleli, že se třemi dětmi bude velmi těžké hrát a žít v Rusku a česká liga je kvalitou v podstatě stejná. Rozvázat smlouvu jednoduché nebylo, ale hodně pomohlo, že v KHL nebylo jasné, jestli se vůbec kvůli nákazám koronavirem bude dohrávat základní část. Díky tomu vznikl prostor pro debatu a vedení klubu s tím souhlasilo. 

Proč zrovna Třinec? 

Vybral jsem si Třinec z vícero důvodů. Zaprvé je to TOP tým, který má nejvyšší cíle. Zadruhé mě i jako soupeře bavilo do Třince jezdit kvůli fanouškům a atmosféře. No a zatřetí, mám to do Třince blízko ze Slovenska. Cítím, že naše děti potřebují i své babičky a dědy, tohle angažmá umožní rodině být víc pohromadě. Měl jsem na stole nabídky z ciziny i z jiných českých klubů, ale celá rodina jsme byli od začátku rozhodnutí, že chceme být co nejblíže domova na Slovensku. 

Těšíš se na to, že si znovu zahraješ v týmu, který má za cíl vyhrávat trofeje? 

Byl to samozřejmě taky jeden z hlavních důvodů mého rozhodnutí. 

Takže se těšíš i na závěr letošní sezony? Oceláři zatím vedou průběžnou tabulku Tipsport extraligy, veřejnost bude očekávat útok na obhajobu dvou posledních mistrovských titulů.

Samozřejmě! Budu úplně upřímný, tenhle tlak mi v posledních letech chyběl. Ten pravý hokejový tlak, že nic jiného než úspěch týmu se nepočítá. V první řadě ale jdu do Třince týmu pomoct. Uvidím, jakou dostanu od trenéra roli a tu budu chtít plnit. 

Těšíš se i na to, že se v Třinci potkáš se spoustou slovenských spoluhráčů? 

Je super, kolik Slováků v Třinci působí. Hodně chalanů znám velmi osobně, hlavně na začátku při aklimatizaci v týmu mi snad pomůžou. 

V extralize jsi v minulosti působil v Liberci, se kterým jsi mistrovský titul získal. Jak jsi už tehdy Oceláře jako soupeře vnímal? 

Třinec byl vždycky velmi nepříjemný soupeř. Ať už na ledě nebo na tribunách. Pamatuju si, že v Třinci se vyhrávalo velmi těžko. Zároveň mám zprávy o tom, že podmínky a zázemí v klubu jsou na úrovni NHL. I to o něčem svědčí. 

Hodně fanoušků při oznámení tvého příchodu překvapilo, jak ses zachoval při volbě čísla, které budeš na drese oblékat. Číslo 83, které jsi až dosud nosil celou kariéru, jsi v Třinci nosit odmítl proto, že ho před tebou tady nosil Martin Adamský. Můžeš to trošku rozvést? 

Třiaosmdesátka mi samozřejmě přirostla k srdci, ale pár dnů po podpisu smlouvy s Třincem jsem si uvědomil, že ji tady nosil Martin Adamský. A tak jsem okamžitě řekl, že nějaká hierarchie musí být v týmu zachovaná. Martin byl jednou z tváří Ocelářů poslední dekády, proto si myslím, že by to číslo ještě na chvíli mělo zůstat jeho. Vzal jsem si číslo 63, to je rok narození mého táty.