Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Aron Chmielewski: Rodina? To je nejvíc!

28.12.2018 · Martin Stebel
Spengler Cup. Nejsou to jen branky, body a hokejové emoce. Management Ocelářů umožnil hráčům vzít s sebou rodinné příslušníky a strávit tak část vánočních svátků v kruhu nejbližších. Tuhle možnost naplno využil například ARON CHMIELEWSKI, který v nádherné alpské destinaci tráví mimohokejový čas s manželkou Paulinou a dcerkou Noemi.

Arone, výprava Ocelářů je zde v Davosu už několik dní. Nadmořská výška okolo 1600 metrů některým dělá problémy. Jak jsi na tom ty?

Problém s aklimatizací jsem měl také. Po prvním tréninku se mi těžce dýchalo, v úvodním utkání se mi po první třetině točila hlava a dýchalo se těžce. V dalším průběhu si už ale organismus zvykl. Rozhodně to ale nechceme použít jako výmluvu, podmínky jsou pro všechny týmy stejné.

Jaké je vlastně povědomí o Spengler Cupu v Polsku?

Spengler Cup má u nás vynikající renomé. Pokud bych měl mluvit o sobě, tak tento turnaj jsem sledoval už jako dítě, vždy jsem se na ty zápasy těšil. Pokud si dobře vzpomínám, zápasy pravidelně přenášel Eurosport, nyní přenosy běží na Polsat Sportu. V polském hokejovém prostředí to je velmi populární turnaj.

Nescházelo mnoho a málem s Magnitogorskem dorazil i momentálně asi nejslavnější polský hokejista Wojtek Wolski. Nedávno však přestoupil do čínského Kunlunu...

Wojtka znám. Nemohu říct, že dobře, ale víme o sobě. V době výluky NHL hrál v polské lize v Sanoku. Je škoda, že nedorazil, určitě bychom prohodili pár slov.

Vedení Ocelářů umožnilo hráčům vzít na turnaj své rodiny. To je asi moc příjemný bonus, že?

Je to naprosto skvělá věc! Rodina je prostě nejvíc. Touto cestou bych vedení našeho klubu za tuto možnost rád poděkoval. Jsem nesmírně rád, že vánoční svátky jsem mohl prožít zároveň se svou ženou a dcerkou. Spojit práci s rodinou je to nejlepší. Noemi miluje sáňkování a prakticky každý den tady máme tuhle možnost. Být spolu s rodinou v tomto nejkrásnějším období roku v takto krásné destinaci - to je opravdové štěstí.

Pocházíš z Gdańsku, jsi tedy kluk "od moře". Hory ale máš očividně taky v oblibě...

Pokud bych si měl vybrat mezi mořem a horami, volím první možnost, protože mám rád teplo. Je ale pravda, že obě možnosti mají své výhody.

V Davosu nechybí ani vaše dcerka Noemi, která má dva a půl roku. Byla to pro ní první cesta letadlem?

To rozhodně ne, byla už s námi několikrát. Cestování letadlem má hrozně ráda. Po příletu do Curychu dokonce říkala, proč byl let tak krátký, že ještě chtěla "fruuu". V létě s námi byla na Maledivách a tam let trval jedenáct hodin a také byla leteckou dopravou nadšená. V legraci jí občas říkáme "dítě - letadlo".

Manželka Paulina je v radostném očekávání dalšího potomka. Nebylo cestování určitým rizikem?

Konzultovali jsme celou věc s lékařem a povídal, že nevidí problém, aby cestu letadlem absolvovala. Budeme mít syna Nicolase. Je jasné, že v těhotenství se manželka musí šetřit. Do hor samozřejmě nepůjdeme pěšky, ale povezeme se lanovkou. Vzala si kvalitní boty, které jsou velmi pohodlné a nekloužou. Myslím, že vše bude v pořádku.

Přál by sis, aby se syn potatil a věnoval se hokeji?

Stoprocentně to bude jeho volba. Pochopitelně jako otec hokejista ho vezmu na led, dám mu brusle, ukážu mu, co to vše obnáší. Pokud ale nebude srdcem přesvědčený o tom, že mu to nepřináší radost, do ničeho ho nebudu nutit. Stejné to bylo během mého dětství. Taky jsem nebyl do ničeho nucen, sám jsem si našel cestu k hokeji, protože tento sport miluji a přináší mi radost.

Vánoční svátky rychle utekly. Jaký byl Štědrý den ve vaší rodině?

Strávili jsme ho u přátel v Košařiskách. Jsou to velmi dobří známí z prostředí církve, do které chodíme. Vždy se u nich cítíme výborně, je to už v podstatě naše rodina. Zazpívali jsme si pár koled, rozdali nějaké dárky a strávili spolu moc milé chvíle.

Prozraď, jaká jídla byla na slavnostním stole?

Trochu jsme se smáli, že kvůli nám je na vánočním stole drobný zmatek. Připravili jsme několik polských jídel, oni nachystali české pokrmy. Donesli jsme boršč a pirohy, salát z tuňáku, přátelé naopak uvařili rybí polévku, řízky s bramborovým salátem a samozřejmě nechyběl ani kapr. Všechno do sebe zapadlo a měli jsme povedenou mezinárodní gastronomii.

Oceláři se z Davosu vrátí až poslední den v roce. Silvestr proto u vás asi nebude moc bujarý, že?

Na Silvestra k nám domů přijedou rodiče mojí ženy a přátelé, u kterých jsme byli na Vánoce. My z Davosu dorazíme na poslední chvíli, doslova za pět minut dvanáct. Proto doufám, že už vše připraví za nás (směje se).