Aron Chmielewski: Není důležité, kdo dal gól, dnes to byl týmový výkon!

11.09.2015 · Martin Stebel
Upracovaná, ubojovaná, vítězná! Taková byla premiéra extraligového ročníku 2015/16 v podání Ocelářů. Ti zásluhou kompaktního výkonu přetlačili houževnatý tým z Chomutova 3:0. Autorem rozdílové trefy byl po nahrávce Tomáše Plíhala křídelník ARON CHMIELEWSKI.

Arone, blahopřání k první domácí extraligové brance v dresu Ocelářů. Utkání proti nepříjemnému soupeři ale nebylo vůbec snadné...

Bylo to velmi těžké utkání proti nováčkovi soutěže, Chomutov byl totiž určitě velmi silně motivován novým trenérem. Hráli sice proti nejlepšímu klubu v Česku, ale ukázali charakter. Chomutov hrál důsledně, držel taktické pokyny. Dlouho jsme se nedokázali prosadit, ale nakonec jsme díky trpělivé hře vyhráli. Můžeme být spokojení s výsledkem i hrou.

Vraťme se ještě ke gólové situaci. Jak vypadala optikou střelce?

Musím poděkovat Tomášovi Plíhalovi, který to vymyslel parádně. Těsně před nim lehal obránce, nebyla to pro něj snadná situace. Předložil mi ideální puk, podíval jsem se na gólmana, a vytušil jsem, kde bych měl zamířit. Bylo tam volné místo mezi betony. Není vůbec důležité, kdo dal gól, dnes to byl týmový výkon, který nám přinesl tři body.

Dva goly jsi dal už loni v rámci posledního kola na Spartě, ale bude třeba přispět do pokladny i za první domácí trefu?

Svačinku jsem už přinesl po mých gólech na Spartě v loňské sezoně. Vůbec netuším, jestli budu platit i tentokrát, možná něco donesu, nebude problém. Ještě si musím počkat na hattrick. Nebudu přece skromný kluk, musím mít vysoké cíle (směje se).

Je domácí trefa trochu sladší než góly na Spartě?

Tento gól mi udělal asi větší radost, protože tenkrát jsme prohráli, dnes máme tři cenné body. Jsou to úplně opačné pocity. Když skórujete v zápase, kdy prohrajete, cítíte frustraci, dnes to je vnitřní pocit euforie. Velkou zásluhu na vítězství má Peter Hamerlík, v několika momentech nás podržel. V neděli ale máme další zápas, bylo by dobré zopakovat dnešní výkon a získat body.

Nastoupil jsi ve čtvrté formaci. Jaké byly instrukce trenérů?

Prvořadým úkolem naší lajny není střílet góly, máme především být nepříjemní pro soupeře, narušovat rozehrávku, kousat, forčekovat.

Oceláři znovu disponují mimořádně silným útokem, jak vnímáš svou roli pro letošní sezonu?

Moc dobře vím, že v Třinci je obrovská konkurence a nemám tady nic jisté. V tréninku tvrdě pracuji, makám na sobě, abych se stále zlepšoval. Vždy je to v rukou trenérů, koho do zápasů nominují, ale udělám vše proto, abych se v nabitém kádru Ocelářů co nejdéle udržel.

Chtěl bys první domácí branku někomu symbolicky věnovat?

Rád bych gól věnoval své milované manželce. Život s hokejistou je totiž složitý, dost často není doma, žena musí mít velkou toleranci. Opravdu respekt, jak je moje partnerka trpělivá!

Dnes v 17:30 | Jun.
HC Kometa Brno