Aron Chmielewski před Spartou: Bude to zřejmě o tom, kdo udělá méně chyb

28.02.2021 · Martin Stebel
Série pěti zápasů na ledech soupeřů dnes Ocelářům končí. Třinecké hokejisty v neděli čeká pravděpodobně nejsilnější rival, od 17:20 hodin se představí na ledě pražské Sparty. Na soupisce vedoucího mužstva by znovu neměl scházet ARON CHMIELEWSKI, jenž se nedávno po zdravotních problémech vrátil na led.

Dvakrát vedli, přesto ale páteční duel na východě Čech Ocelářům body nepřinesl: "V Hradci to nikdy není jednoduché. Rozhodly přesilovky soupeře, dopouštěli jsme se zbytečných faulů. Na tohle musíme příště myslet a hrát pokud možno čistě. Nepodali jsme tam špatný výkon, ale něco tomu chybělo. Snažíme se ale myslet pozitivně."

Kvůli zranění v dolní části těla dva a půl měsíce nehrál. Po náročné rekonvalescenci nastoupil teprve počtvrté: "Zranění mě už nijak nelimituje, každý zápas se cítím lépe a lépe. Vůbec na to nemyslím, snažím se hrát tak, jako kdyby žádné zranění nikdy ani nebylo. Snad už teď budu zdravý a platný pro tým."

Po pátečním souboji Oceláři přespali v Hradci, teprve v sobotu následoval přesun do Prahy: "Je to zápas na špici tabulky, čekám proto vyrovnaný průběh, může to být hodně těsné. Sparta letos hraje parádně, my ale chceme udržet první místo až do konce. Bude to zřejmě o tom, kdo udělá méně chyb. Minule jsme v Praze vedli 2:0, ale nakonec se prohrálo. Bylo by fajn to Spartě v neděli vrátit a odjet domů s výhrou."

Směrem ke Spartě může polský útočník cítit speciální nostalgii. 1. března 2015 právě tomuto soupeři vstřelil své první dva extraligové góly: "Vzpomínám na to, je to už ale dávno. Sparta má stále obrovskou prestiž, disponuje silným kádrem, letos má opravdu výborné výsledky. Někde v hlavě člověk cítí respekt. My ale máme ještě lepší tým a doufám, že tentokrát vyhrajeme."

HC Motor České Budějovice