Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Adam Rufer: Není třeba klopit hlavy

13.09.2013 · Martin Stebel
Pátek třináctého nebyl pro Oceláře optimálním dnem. Úvodní zápas sezony dopadl lépe pro Liberec, který veze na sever Čech komplet bodů po výhře 4:1. Jedinou trefu obstaral a jiskru naděje pro domácí vykřesal v závěru druhé třetiny pohotovou dorážkou Adam Rufer.

Letošní extraligová premiéra nedopadla pozitivně. Kde hledat příčiny?

Byl to klasický první zápas sezony, puky nám občas odskakovaly. Bylo to bojovné, protože všichni jsou ještě našlapaní z léta. Nějaké šance tam byly, ale prohrálo se, protože Liberec dal jednoduše víc gólů. O tom to přece je.

Zásadním okamžikem utkání asi byl rychlý gól soupeře v první minutě. Ten na psychické pohodě nepřidá...

Překvapit soupeře rychlým gólem jsme chtěli my, bohužel se to povedlo Liberci. Ze začátku se nám nedařila rozehrávka, protože nás napadali hluboko v pásmu. Než jsme se s tím srovnali, dvakrát jsme inkasovali. V našem herním projevu byly chyby, ale máme 51 kol na nápravu.

V jakých směrech je třeba změnit herní projev, aby to příště přineslo úspěch?

Musíme soupeři vnutit naší hru, když se nám to nepovede, soupeř je na koni. My se jen bráníme, nedokážeme se dostat z pásma. Chyba je na naší straně. Sezona je dlouhá, není důvod panikařit. Podíváme se na video, rozebereme chyby. Byly tam i dobré okamžiky, proto si nemyslím, že máme být teď smutní.
Jediná trefa přišla v závěru druhé dvacetiminutovky...

Byla to typická akce čtvrté lajny. Nahodili jsme si puk do rohu, dotlačili jsme to k brance a pak jsem to už dorazil za Schwarze. Bylo to jen 3:1, hrála se druhá třetina, stále jsme věřili.

Jaké byly instrukce trenérů před poslední třetinou? Bylo třeba zvýšit hlas? Sestava doznala několika rošád...

Neměli jsme co ztratit, trenér promíchal sestavu, chodili jsme do soupeře víc, snažili se tlačit do brány. Ke konci jsme už trochu víc riskovali.

Zdá se, že proti Liberci se Adamu Ruferovi daří. Proti stejnému soupeři kdysi premiérová trefa v extralize...

Je fakt, že před zápasem jsem na Liberec vzpomínal, dnešní branka mě potěšila, ale je jedno, kdo skóruje. Škoda, že se prohrálo, ale jedeme dál. V neděli musíme odehrát lepší zápas. Sezona je dlouhá a není třeba dnes klopit hlavy.

×
Dnes v 17:30 | Muži
PSG Zlín
HC Oceláři Třinec