Adam Raška: Draft? Prospal jsem to, ráno mě probudila zpráva, že jsem Žralok!

08.10.2020 · Martin Stebel
Toto je další hmatatelný úspěch ocelářské cesty. V rámci letošního draftu NHL byl jako v pořadí 201. v noci ze středy na čtvrtek vybrán do organizace San Jose Sharks ADAM RAŠKA. Nedávno devatenáctiletý útočník neskrývá nadšení, byť vinou spánkového deficitu důležitý životní milník neviděl v přímém přenosu.

Jaká byla tvoje reakce na skutečnost, že si tě vybralo San Jose?

Prvotní reakce vlastně ani nebyla. V době, kdy zaznělo moje jméno, jsem už jednoduše spal, protože jsem byl unavený. Draft jsem sledoval, ale jen asi do jedenácti večer a byl jsem vybrán někdy před jednou hodinou v noci našeho času. Sledoval jsem už první kolo draftu, které proběhlo den předtím a končilo někdy v pět ráno. Dva dny po sobě jsem zkrátka bez spánku nevydržel. Tu radostnou zprávu jsem se proto dozvěděl teprve ráno. První sms, kterou jsem si přečetl, byla od agenta a taky od táty. Oba psali v podobném stylu - "dneska se probouzíš jako žralok!" Pocity byly skvělé, San Jose je výborná organizace. Mám zprávy, že by měli dávat šanci mladším hráčům.

Nakonec jsi byl vybrán až v sedmém kole. Nebyl jsi už nervózní, že to letos nevyjde?

Lehká nervozita tam byla, ale stále jsem v koutku duše věřil, že to klapne. Do poslední chvíle jsem ale netušil, který klub by si mě mohl zvolit. Zrovna San Jose se mnou předtím ani jednou nemluvilo. O to větší bylo překvapení, že jdu zrovna tam.

Ozval se už někdo ze San Jose a proběhly základní konzultace, jaké s tebou mají plány pro nejbližší období?

Volal mi zatím pouze evropský skaut Sharks, kterým je Aleš Vladyka. Je to zároveň videoanalytik Liberce. Nic konkrétního mi neříkal, jen gratuloval a vítal v organizaci.

Víš už aspoň v obrysech, kdy bys měl za "velkou louži" odletět?

Zatím to absolutně netuším. Mluvil jsem ale se svým agentem, který říkal, že se to bude řešit snad teď o víkendu, kdy se otevře trh s volnými hráči.

V hlavním týmu Sharks působí dva Češi - Tomáš Hertl a Radim Šimek. To by mohl být příjemný bonus, že?

Ze začátku to určitě výhoda bude, ale zatím jsou moje cíle skromnější. Spíš počítám s tím, že budu převážně na farmě. Dávám si reálné cíle.

Ve farmařském týmu Barracuda působil tvůj kolega z ocelářského kádru Josef Kořenář...

Už jsme si s Pepou psali, byl rád, že tam nebude jediným Čechem. Vítal mě v rodině.

Jedničkou letošního draftu se podle očekávání stal kanadský útočník Alexis Lafreniére. S tímhle šikulou jsi minulou sezonu seděl v jedné kabině při angažmá v Rimouski Océanic. V čem tkví jeho kouzlo?

Udělal na mě dojem hlavně svým charakterem. Je to typický Kanaďan, který v tréninku a zápase dře na maximum. Je zarputilý, má rychlost, nebojí se hrát do těla. Jedinou slabinou je asi fakt, že se nechá lehce vyprovokovat, občas vybouchne. Nepřekvapuje mě ale, že právě on byl jedničkou draftu. Spíš by mě překvapilo, pokud by jí nebyl.

Úvodní dva duely sezony jsi odehrál za Oceláře, kteří poté nastoupili do karantény. Dalších pět zápasů jsi přidal za partnerský klub. Jak prognózuješ svou pozici?

Zatím se připravuji ve Frýdku, Třinec měl pauzu. V sobotu bych měl za Frýdek nastoupit proti Kladnu, dál to neřeším, protože bude vynucená dvoutýdenní pauza. Pokud trenéři Ocelářů zavolají, vždy rád přijedu a porvu se o své místo v extralize.

Gratulace klubu Rimouski Océanic, kde ještě loni Adam působil v jednom týmu s jedničkou draftu Alexisem Lafreniérem.

Dnes v 18:00 | Jun.
HC Energie Karlovy Vary