Adam Cedzo po první čtvrtině soutěže: Musíme zlepšit přesilovky

21.10.2022 · Šárka Kolková
První čtvrtina juniorské soutěže je minulostí. Svěřencům trenéra Reného Muchy se vydařila a i přes pár klopýtnutí patří mladým Ocelářům aktuálně páté místo. Velkým přínosem pro tým byly i výkony slovenského střelce Adama Cedza.

Adame, za vámi je čtvrtina soutěže. Jak ji hodnotíš?

Myslím si, že nám vyšla. Sice to nebylo úplně podle našich představ, ale můžeme být spokojení. S počtem bodů i s předvedenou hrou.

O co se můžete opřít a co naopak potřebujete ještě vypilovat?

Myslím si, že co se týká útoku a efektivity, tak nám zatím nejdou přesilové hry, které musíme zlepšit. Naopak oslabení jsou dobrá. Když odstraníme zbytečné individualní chyby, tak to bude super.

A co říkají na dosavadní průběh trenéři?

Věřím, že jsou spokojení. Zatím to bylo nahoru dolů, ale máme na čem stavět do dalšího průběhu sezony, která bude ještě dlouhá.

Zápas s Tygry byl hodně napínavý. Liberec vedl 2:0, 3:2 a 4:3. Kde jste našli motivaci na otočení zápasu?

Stále jsme věřili, že výsledek otočíme. Druhá třetina nebyla dobrá, ale oproti druhým třetinám v předešlých zápasech byla v pořádku. Spadlo nám to tam a zvládli jsme závěr.

Naopak s Bruslaři vám to nevyšlo. V čem byl problém?

Myslím si, že určitě v přesilovkách. V proměňování šancí jsme to dokázali s Libercem využít, ale v sobotu už ne. Byl to velmi vyrovnaný zápas, tak jako všechny ostatní.

Hrají svou roli i zranění a nemoci ve vašich řadách? A jak těžké to pro vás je, protože často měníte sestavu?

Určitě hrají, máme už delší dobu několik zraněných nebo nemocných hráčů. Zatím s tím bojujeme docela dobře, ale věřím, že když budeme všichni zdraví,  tak to bude ještě lepší.

Po skoro třech týdnech jste se vrátili na domácí led. Jste rádi, že hrajete ve známém prostředí a nemusíte cestovat?

Mně osobně prostředí až tak nevadí. Pokud je dobrý led a podmínky, tak je to v pořádku. Horší už je to cestování, rozhýbat se z autobusu dá zabrat.

Z osobního pohledu se ti daří. V pátek jsi proti Liberci vstřelil svůj první juniorský hattrick. Popiš nám prosím všechny své góly.

První gól padl trošku se štěstím. Puk, který vystřelil Tonda Kareš, trochu poskakoval. Míra Holinka mi ho přiťukl, já jsem vystřelil a brankářovi to přepadlo. Druhá branka padla v oslabení, když po našem vyhození udělal brankář chybu. Já toho využil a zpoza brány zasunul do prázdné. Třetí byl do prázdné ze středního pásma. Věřil jsem si, že to trefím.

Aktuálně jsi druhým nejproduktivnějším hráčem týmu. Co stojí za tvým výkonnostním růstem?

Snažím se makat každý den. Velmi mi pomáhají spoluhráči, hlavně Míra a Mosky, se kterými se mi hraje super. Umíme se najít a jsme i dobří kámoši.