Partnerský klub Nadační fond Dračí studio
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
MISTR 2020/2021
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Mládež od 11. května odstartuje společnou letní přípravu

10.05.2020 · Redakce
Od pondělí 11. května se do areálu na Frýdecké ulici znovu vrátí mladí hokejisté Ocelářů a pod vedením trenérů odstartují společnou přípravu na nadcházející sezónu. Vzhledem k přetrvávající celosvětové pandemii koronaviru a nařízení Vlády České republiky budou tyto tréninky dobrovolné a probíhat budou za zvýšených hygienických podmínek. Týmové tréninky se prozatím budou týkat pouze hráčů 3. až 9. třídy, dorostenců a juniorů, kteří jsou z Třince a okolí.

“Organizace tréninků bude složitější. V jednu chvíli může být na stadionu pouze 100 osob a to jsme museli zohlednit při tvorbě tréninkových plánů tak, abychom stanovenou kvótu nepřekročili a hráči různých kategorií se v hale pokud možno vůbec nepotkávali. Dočasně musíme zakázat také přítomnost všech rodičů v hale a na trénincích mužstev,” popisuje netradiční situaci při plánování letní přípravy sportovní manažer třinecké mládeže Jozef Daňo.

Hráči podle nařízení Vlády České republiky nemusí mít při cvičení roušky a v rámci tréninku může docházet ke kontaktu mezi jednotlivými sportovci, trenéři ale budou muset v rouškách setrvat i nadále a současně budou muset od svých svěřenců udržovat minimální odstup 2 metrů. Zvýšený důraz bude kladen na hygienu. “Každý trenér u sebe bude mít dezinfekci, která bude k dispozici sportovcům a používána bude také na čištění vybavení. Po každém tréninku budeme dezinfikovat všechno náčiní, které bylo použito a dezinfekcí projde také celá místnost nebo cvičební prostory. I proto musí být mezi tréninky větší časový rozestup. Prozatím nebudeme využívat ani prostoru šaten a sprch a mimo provoz zůstanou také restaurace a prádelna. Hráči budou na trénink docházet převlečení do tréninkového oblečení. Po tréninku se však budou moci převléci do suchého, které si musí na trénink přinést také, aby nemuseli jít domů ve zpoceném/mokrém oblečení a nebyli tak vystaveni zvýšenému riziku onemocnění. Všichni hráči také musí mít svoji láhev s pitím. Pokud budou mít rodiče další dotazy, prosíme, aby se obrátili na trenéry své kategorie, kteří budou mít dodatečné informace a podrobnosti k tréninkovému plánu a jeho dodržování.

Účast na společných trénincích bude dobrovolná a záleží pouze na rodičích, zda své děti na stadion pošlou. Pro všechny kategorie budou nadále k dispozici také materiály pro individuální přípravu. “Nevíme, jakou situaci mají hráči doma a jestli nebydlí s prarodiči nebo osobami s vážným onemocněním nebo nižší imunitou. Proto jsou společné tréninky dobrovolné. Nechtěli bychom, aby rodiče vnímali společnou přípravu jako povinnost. Hráči rozhodně nebudou za neúčast vyčleněni z týmu nebo jinak trestáni. Už teď navíc víme, že se v plném počtu rozhodně nesejdeme. Jelikož se nacházíme v blízkosti hranic, působí u nás také spousta hráčů ze Slovenska a Polska, kteří se zatím do Třince nedostanou. Všichni tito hráči budou nadále pokračovat v individuální přípravě a k týmu se připojí, jakmile to situace umožní.”

Podobná situace platí také v případě juniorského a dorosteneckého mužstva, jehož členy tvoří nejen zahraniční hráči, ale také hokejisté, kteří nejsou z Třince nebo jeho blízkého okolí. “V obou týmech máme hráče, kteří nejsou odsud a v sezóně bydlí na hotelu SteelHouse, který je zatím zavřený. Je to komplikace, ale věříme, že kluci, kteří se budou připravovat individuálně, přijedou dobře připraveni. Bedlivě také sledujeme nařízení Vlády ČR a v případě dalších uvolnění nebo zpřísnění opatření budeme reagovat na aktuální vývoj situace.”

Jednotlivé tréninkové plány pro všechny kategorie už opět najdete také v sekci týdenních programů týmů.