Partnerský klub Nadační fond
MISTR 2010/2011
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Fanshop Rozpis ledu

Ambice Ocelářů? Navázat na loňské úspěchy!

11.09.2018 · Martin Stebel
Tři dny před zahájením nového ročníku Tipsport extraligy se pro zástupce médii konala v press centru WERK ARENY tradiční tisková konference Ocelářů. Pro třinecký klub to bude v pořadí už 24. sezona mezi českou hokejovou elitou.

V úvodu si vzal slovo hlavní trenér Václav Varaďa, který stručně zhodnotil letní přípravné období svého mužstva: "Příprava se mi hodnotí pozitivně, i když byla zkrácená. Kluci se během přípravných utkáních vydali, hráli jsme většinou na tři útočné trojice, i přes složitější klimatické podmínky odvedli maximum a věřím, že na to navážeme při startu extraligy."

Sportovní ředitel Ocelářů Jan Peterek nejprve promluvil na téma nových tváří v týmu: "Po odchodu několika hráčů jsme se snažili doplnit kádr. Příchodů bylo méně než odchodů, ale je to zapříčiněno tím, že jsme nastoupili ocelářskou cestu a potřebujeme vytvořit prostor pro mladé hráče. Výkony hráčů v přípravě se těžko hodnotí, všechny nás budou zajímat hlavně výsledky na konci sezony."

Na jeho hodnocení navázal šéf třinecké střídačky: "Potřebovali jsme pomoc na pozici centra, proto vnímám jako vhodnou posilu Marka Viedenského. Co se týče mladších hráčů, tak ti už v minulé sezoně potvrdili, že hokej umí a jsou schopni týmu pomoci. Čeká je průlomová sezona, ve které věřím, že potvrdí výkonnost z loňska. Po extralize pokukují někteří kluci, kteří zahájili sezonu v partnerském Frýdku-Místku. Mám na mysli třeba Rašku, Kováře nebo Zahradníčka. Stále je bereme jako hráče našeho A týmu. Je to pouze o herním prostoru, který by u nás neměli dostačující"

Viceprezident klubu Ing. Jan Czudek se vyjádřil na téma letošních ambicí aktuálních vicemistrů: "Pro mě už je to skoro dvacátá sezona. Není sebemenší důvod, abychom upouštěli od našich ambicí. Ocelářská cesta je i nadále našim hlavním cílem. Díky partnerské organizaci ve Frýdku-Místku se snažíme mladé hráče plynule zapracovat do dospělého hokeje, což se úspěšně daří. I nejlepším ale někdy trvá, než se pořádně adaptují na dospělý hokej. Spokojený bych byl, pokud by se nám povedlo semifinále. Předpokládám, že to samozřejmě bude vítězné semifinále."


Druhý nejvýše postavený funkcionář Ocelářů poté akcentoval význam pozvánky na slavný turnaj v Davosu a zároveň vyjádřil vděčnost třineckým příznivcům za dosavadní vzornou podporu v Lize mistrů: "Spengler Cup je dlouhodobě hodnocený jako absolutní TOP evropský klubový turnaj. Vnímáme to jako vítězství na poli hokejové diplomacie, pro náš klub je to perfektní vizitka. Pevně věřím, že ve Švýcarsku získáme další ostruhy. Chtěl bych smeknout před fanoušky, kteří v Lize mistrů vydrželi celý zápas tlačit náš tým dopředu. Je to velká zásluha Honzy a Vency. Potvrdil to i výjezd, kde naši lidé byli skvělí. Myslím si, že fanoušci budou i letos našim šestým hráčem."

Příznivce Ocelářů nyní eminentně zajímá především start nového ročníku Tipsport extraligy. Pro úvod sezony bude ze zdravotních příčin absentovat několik důležitých opor: "Vladimír Roth je po operaci a měl by se vrátit do dvou měsíců. Martin Růžička má nohu v sádře a jeho návrat je plánován mezi čtyřmi až šesti týdny. Roberts Bukarts má drobné zranění, ale ve Zlíně by už mohl být připraven. Posledním je Jiří Polanský. Tam to vypadá na naštípnutý malíček na noze. Je to o pocitu, je to hokej, není to fotbal. Věřím, že se v brzké době objeví na ledě," doufá Václav Varaďa, který reagoval i na dotaz ohledně sestavy: "Do pátku ještě zbývá pár dnů, ale složení bude hodně podobné, jak tomu bylo v posledních dvou zápasech o víkendu. I když někdo bojuje s drobnými indispozicemi, tak věřím, že ta sestava bude obdobná. Ještě budeme doufat, aby nám někdo nepadl a nemuseli jsme dělat nezbytné korekce."

Přítomné žurnalisty zajímaly i prognózy ohledně favoritů letošní sezony. Kapitán Lukáš Krajíček to vidí následovně: "Zvedla se třeba Sparta, Hradec obměnil kádr, ale je stále velice kvalitní tým. Je hrozně těžké před sezonou říkat, komu se bude dařit od začátku. Plzeň má výborný tým. Bude to zajímavé jak pro nás, tak pro fanoušky."

Jeho slova doplnil Václav Varaďa: "Favority extraligy dělají hlavně novináři. Já vnímám především náš tým, ve kterém nebylo moc velkých změn. Ty, které jsme museli udělat, tak budou ku prospěchu, abychom pokračovali v nastavené cestě."

Foto: Lukáš Filipec

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC Vítkovice Ridera
HC Oceláři Třinec