Partnerský klub Nadační fond President Cup
MISTR 2010/2011
MISTR 2018/2019
Pohár prezidenta 2010/2011
Pohár prezidenta 2014/2015
Werk Arena Rozpis ledu Fanshop

Věřím, že na tuto výhru navážeme, přeje si Petr Vrána

19.02.2019 · Martin Stebel
Tohle znovu byli Oceláři v plné kráse! Třinečtí hokejisté ukončili neúspěšné období a výrazným způsobem potěšili své příznivce. Na úterním vítězství poměrem 5:0 na stadionu Ivana Hlinky měl nemalý podíl PETR VRÁNA, který dvakrát naprosto precizně nabídl kotouč do ideální pozice Martinu Růžičkovi. Nejproduktivnější Ocelář v obou případech prokázal ryzí gólový instinkt a přehoupl se přes hranici 200 vstřelených branek v klubu zpod Javorového!

Po třech porážkách konečně vytoužená výhra. Úvod byl jako z říše snů...

Rychlý start nám hodně pomohl. Včera jsme absolvovali dlouhou cestu, tušili jsme, že to tady zřejmě nebude snadné. Nám se hlavně nedařilo dávat první góly, ale dnes se to povedlo a proměnili jsme v podstatě všechny šance, které se naskytly. Spadlo to tam a uklidnili jsme se.

Litvínov působil po třech gólech trochu pasivně a odevzdaně...

To nevím, těžko říct, zase tak moc jsem je nesledoval. Ale je pravda, že spoustu situací jsme si dokázali pohlídat.

Jaká byla spolupráce s útočnými parťáky Svačinou a Růžičkou?

Bylo to super. Na čem jsme se dohodli, to se dařilo plnit. Myslím, že rozhodl teprve čtvrtý gól, kdy jsme Litvínovu definitivně odskočili. To pak člověk hraje víc v klidu, zatímco soupeř musí víc tlačit, hrne se na vás. Vy pak máte hodně brejkových situací.

Jak zatím probíhá tvůj proces adaptace do třineckého kolektivu?

Vždy je to trochu změna, ať už je to k horšímu nebo lepšímu. Změna je život, na Spartě jsem byl už poměrně dlouho a tušil jsem, že takové věci mohou nastat. V Třinci jsou v kabině super kluci, pomáháme si. Věřím, že na dnešní výhru budeme schopni navázat.

Dá se tedy konstatovat, že jsi v novém klubu herně ožil?

Klidně bych to nazval osvěžení. Jsem hlavně rád, že mám možnost hrát stále extraligu, mohu se dostat do herní pohody a podávat dál takové výkony, jako třeba dnes.

Byla v ocelářské kabině po třech domácích prohrách skleslá nálada?

Horší období občas přijde na každého, ať už máte sebelepší tým. Člověk na to nesmí moc myslet, hrabat se v tom. Chtěli jsme navázat na výkon proti Brnu, protože si myslím, že to z naší strany bylo dobré, akorát jsme neskórovali. Dnes jsme Litvínov zaskočili dobrým pohybem, navzdory dlouhé cestě. Když se odskočí na pár gólů, hned se vám hraje lépe, to se nám předtím nedařilo. Snad nás to nakopne i pro další zápasy!

Foto: hokej-litvinov.cz

×
Dnes v 15:00 | Dor.
HC ZUBR Přerov
HC Oceláři Třinec