Parádní vstup do CHL, Esbjerg nakoupil devítku!

25.08.2017 · Daniel Ježek
Oceláři v pátek vstoupili do Champions Hockey League, na svém ledě přivítali dánský Esbjerg. Utkání se proměnilo v ocelářskou exhibici, hráči s drakem na hrudi kontrolovali zápas a nasázeli devět branek! Další duel Slezané sehrají v neděli proti Mannheimu.
1.kolo, pátek 25.8.2017
Esbjerg
9:1
Třetiny: 4:0, 2:1, 3:0  Branky a nahrávky: 1. Petružálek (Adamský, Linhart), 13. Petružálek (Irgl, Doudera), 18. Rákos (Martin Růžička, Marcinko), 19. Svačina (Cienciala), 33. Martin Růžička (Petružálek, Krajíček), 34. Svačina (Cienciala, Linhart), 46. Jank (Hrňa, Svačina), 49. Rákos (Hrňa, Roth), 51. Adamský (Roth, Polanský) – 22. McMillan (Bruggisser, Crawford). Rozhodčí: Birin (RUS), Úlehla – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 9:7. Využití: 4:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 502. Střely na branku: 40:22. Zblokované střely: 11:8. Vhazování: 29:40. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 9:1.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Krajíček (C), Adámek, Linhart, Roth, Musil, Doudera, Jank – Rákos, Marcinko, Martin Růžička (A) – Adamský (A), Polanský, Petružálek – Dravecký, M. Kovařčík, Irgl – Svačina, Cienciala, Hrňa.
Esbjerg Energy: Henriksen (od 34. Seldrup) – Krogsgaard, Crawford (A), Bruggisser, Vinther, Christensen, Fleming, Koch – Scheel, Loiseau, Vock – McMillan (C), Fine, Andersén – Hjulmand, Wejse, Grundtvig – Clausen, Pedersen (A), Nielsen

Oceláři do prvního duelu letošního ročníku Champions Hockey League vstoupili ve velkém stylu. Hráči s drakem na hrudi ve WERK ARENĚ přivítali dánský Esbjerg, už od první minuty udávali tempo hry. Po dvaačtyřiceti vteřinách se nekompromisní střelou z vrcholu pravého kruhu pro vhazování trefil Jakub Petružálek.

Za další čtyři minuty mohlo být vedení Slezanů dvojnásobné, Polanský ale ani nadvakrát nevyužil přesného pasu Petružálka. Esbjerg se do zápasu mohl vrátit před polovinou první třetiny, nabídnutou přesilovku ale nevyužil.

To Oceláři hned svou první početní výhodu zužitkovali. Ve třinácté minutě se, po perfektním pasu Irgla, podruhé radoval Jakub Petružálek. Domácí nesnižovali své tempo ani v dalších minutách úvodní dvacetiminutovky, další dvě přesilovky ale branku nepřinesly. WERK ARENA se tak radovala až v devatenácté minutě, a to hned dvakrát.

Nejprve si Daniel Rákos narazil kotouč s Martinem Růžičkou, z bezprostřední blízkosti pak poslal puk mezi Henriksenovy betony. Za dalších třicet osm vteřin už Oceláři vedli 4:0, David Cienciala v přečíslení zatáhl kotouč téměř až za brankovou čáru, přesnou zadovkou pak našel Vladimíra Svačinu, který se před odkrytou brankou nemýlil.

Dánský celek zaznamenal svůj první úspěch až ve druhé minutě prostřední části hry, kdy Oceláři nabídli svému protivníkovi dvojnásobnou početní výhodu. V ní se z ostrého úhlu prosadil Carson McMillan. V dalších minutách už to ale byli opět Oceláři, kdo určoval tempo hry. Šance Musila, Polanského a Doudery ale branku nepřinesly.

Další góly tak přišly až po uplynutí poloviny utkání. V početní výhodě nejprve ze svého oblíbeného místa do černého mířil Martin Růžička, ve čtyřiatřicáté minutě pak v oslabení ze samostatného úniku na 6:1 navyšoval Vladimír Svačina. Na brankáře Henriksena již toho bylo hodně, pro zbytek utkání tak přenechal místo Seldrupovi.

Esbjerg v dalších minutách druhé třetiny trochu ožil, dopomohli tomu ale znovu Oceláři a další dvojnásobná početní výhoda. Hostující celek ale nedokázal překonat hráz v podobě Šimona Hrubce. Byli to tak opět Slezané, kdo se radoval ze vstřelené branky. Bylo to již ve třetí třetině, Bohumil Jank přesným nahozením od modré čáry využil signalizovanou výhodu.

Osmý přesný zásah v osmačtyřicáté minutě přidal Daniel Rákos, který před Seldruem tečoval ránu Hrni. Třinecké publikum se čím dál častěji častěji dožadovalo desítky.

Necelou minutu po osmé brance dostali Oceláři příležitost dvouminutové přesilovky pět na tři, tu využili po minutě a půl. Vladimír Roth od levého mantinelu našel rozjetého Martina Adamského, třinecký rychlík skóroval po blafáku na levou stranu.

Esbjerg si na chvíli oddechl po faulu Petružálka, Oceláři oslabení sehráli velmi aktivně a nepustili svého soka před brankáře Hrubce. Ve zbývajících minutách si Oceláři hlídali výsledek a snažili se přidat desátou branku, ta jim však v dnešním zápase nebyla souzena. Oceláři - Esbjerg 9:1.

Václav Varaďa (trenér Ocelářů): „Před zápasem jsme vůbec nevěděli, co od soupeře čekat. Dánský hokej se zlepšuje, všichni evropští hráči jsou velmi dobří bruslaři. Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali se do rychlého vedení, to nám velmi pomohlo do dalšího průběhu. Měli jsme hodně šancí, to se projevilo na celkovém skóre. Negativem jsou časté fauly, kluci v oslabení ale odvedli dobrou práci. Těší mě, že hráči nepřestali hrát, ač skóre bylo velmi jednoznačné. Stále se tlačili do branky a produkovali další a další šance. Za to jsem rád.“

Mark Pederson (trenér Esbjergu): „Třinec má starší tým, jejich věkový průměr je 28 let. Jsou spolu delší dobu, to lze pozorovat v maličkostech, které rozhodují zápasy. Oni toho naplno využili. Pro nás to byla skvělá zkušenost, hrát proti TOP týmu. Další zápasy budou také velmi obtížné, my si z toho ale musíme vzít ty pozitivní věci.“