Boj s Vervou za jeden bod

28.10.2016 · Daniel Ježek
Oceláři v patnáctém kole hostili Vervu Litvínov. Vyrovnaný duel prvního týmu tabulky se čtvrtým dospěl do prodloužení, v něm o vítězství hostujícího celku rozhodl Miloslav Hořava. Branky Ocelářů vsítili Rastislav Špirko a Zbyněk Irgl.
16.kolo, pátek 28.10.2016
Litvínov
2:3p
Třetiny: 1:1, 0:0, 1:1 - 0:1  Branky a nahrávky: 14. Špirko (Hrabal, Irgl), 48. Irgl – 5. Válek (J. Doležal, F. Pavlík), 50. Stříbrný (Lukeš). Rozhodčí: Hribik, Čech – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 828. Střely na branku: 29:26. Zblokované střely: 10:7. Hity: 8:8. Vhazování: 34:37. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2.
HC Oceláři Třinec: Hrubec – Linhart, Nosek, M. Doudera, Hrabal, Galvas, Jank, L. Doudera – Petružálek (A), Marosz, Martin Růžička – Rákos, Kreps, Dravecký – Adamský (A), Polanský, Irgl (C) – Jašek, Špirko, Sýkora.
HC VERVA Litvínov: Janus – Kubát, Gula, Sörvik, Pavelka, Sklenička, Kokeš, Pavlík – Lukeš, V. Hübl (A), Stříbrný – Gerhát, R. Hanzl (A), M. Hanzl – Trávníček (C), Reichel, Hořava – J. Doležal, Válek, Jurčík.

Utkání začali o něco aktivněji domácí hokejisté, střely, které mířily na Janusovu branku, ale přesné nebyly. Jako první se tak radovala hostující Verva. Chemici v páté minutě zatlačili na čtvrtou formaci Ocelářů a skórovali. Rána Lukáše Válka se odrazila od horní tyče do Hrubcovy klece.

Hráči s drakem na hrudi se do většího tempa dostali po uplynutí první desetiminutovky utkání. Slezanům dopomohla trojice přesilových her, jednu z nich dokázali domácí využít. Karel Kubát na trestné pobyl pouhých šest vteřin, kdy jej přesnou střelou od modré čáry do hry vrátil Rastislav Špirko. Pro slovenského forwarda to byla třetí trefa proti Litvínovu v letošní sezóně.

Další průběh duelu byl především ve znamení dobývání útočného pásma a nepříliš pohledného hokeje. Oba celky soupeřily s přesností při rozehrávkách, brankáři i tak museli vytáhnout několik těžkých zákroků. Hrubec čelil pokusům Hanzla či Jurčíka, proti ráně Lukeše domácím pomohla tyč.

Také Oceláři měli k dispozici několik nadějných akcí na vstřelení druhého gólu. Blízko k trefě byli Špirko, Martin Růžička nebo Sýkora, ani jeden ale na litvínovského Januse vyzrát nedokázal.

Závěrečná perioda tak začínala za nerozhodného stavu. Hosté mohli v jejím úvodu pomýšlet na druhou branku, první početní výhoda zápasu se jim ale nevydařila. Radovali se proto Oceláři. Zbyněk Irgl vybojoval kotouč u hrazení, nabruslil si před bránu a střelou po ledě poslal kotouč k levé tyči Janusovy branky.

Oceláři se ze svého vedení ale dlouho neradovali. V padesáté minutě se po chybě domácí defenzívy do šance dostal Josef Stříbrný, který Hrubce překonal střelou mezi betony.

Chemici pak měli příležitost si opětovně vzít vedení na svou stranu, přesilovku po Polanského provinění ale nevyužili. Početní výhodu po Trávníčkově vyhození puku si zkusili také Oceláři, ani ta ale rozhodující trefu nepřinesla.

V prodloužení byli aktivnější hosté, kteří nakonec rozhodli o vítězi. Gól Miloslava Hořavy rozhodla o dvou bodech pro Vervu. Oceláři berou jeden.

Vladimír Kýhos (HC Oceláři Třinec): “Dobře jsme začali, měli tlak, ten ale byl takový bezzubý. Chyběla střelba, to nás provází po celou dobu. To také vytýkáme hráčům, kteří se pořád hledají do prázdné brány. Hra pak ztrácí účinnost, celý tlak přijde vniveč. Soupeř skóroval z první vážnější střely, nám se povedlo vyrovnat v přesilovce. Od druhé třetiny se útoky přelévaly z jedné strany na druhou, vznikaly infarktové situace pro trenéry na obou stranách. Prodloužení bylo zasloužené, my v něm udělali chybu a soupeř ji využil. Jeho vítězství je zasloužené.

Darek Stránský (HC Verva Litvínov): “Zápas jsme nezačali dobře, v první třetině nám chyběl pohyb. Dobrá hra domácích nás nutila faulovat, třetina nakonec skončila nerozhodně. Ale spokojení s ní nejsme. Od druhé třetiny jsme se zvedli, výkon byl lepší. Hráli jsme aktivněji, hru jsme srovnali. Třetí třetina měla stejný průběh. Hokej byl vyrovnaný, šance na obou stranách. V prodloužení se nám povedlo rozhodnout, za dva body jsme rádi.