Mladší dorost zvládl vstup do čtvrtfinále!

18.03.2018 · Martina Sikorová
Svěřenci trenéra Raszka mají první bod! V derby proti Vítkovicím sice mladí Oceláři ztratili dvoubrankový náskok, následně ale přidali další tři góly a došli si pro vítězství 6:3!
ČF1, neděle 18.3.2018
6:3
Třetiny: 2:1, 1:1, 3:1  Branky a nahrávky: 15. Matěj (Ramík, Geidl), 18. Matěj (Geidl), 21. Geidl (Matěj), 52. Geidl (Ramík), 58. Geidl, 60. Ramik – 8. Pastor (Gebauer), 25. Ivan, 43. Ivan (Cubo, Tvrdý). Rozhodčí: Dufka – Gebauer, Lukš. Vyloučení: 4:8. Využití: 0:0. V oslabení: 1:2. Diváci: 310. Střely na branku: 34:19. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 6:3.
Švančara – S. Cienciala, Hrůzek, Kyselý, Wantulok, Mituchovič, Chovaniak, Buják, F. Cienciala – Králík, Wardas, Jurzyca, Matěj, Kašpárek, Petrovský, Geidl, Ramík, Macháček
Dolíška – Smolka, Kocián, Bystroň, Cubo, Plánka, Kočí – Tvrdý, Gebauer, Kotásek, Ivan, Krejsa, Schauer, Pastor, Krška, Brada

Lepší vstup do zápasu prožily Vítkovice. V osmé minutě se z bekhendového zakončení prosadil David Pastor a hosté šli do vedení. Oceláři mohli rychle kontrovat, Ramík ale po přihrávce Macháčka puk do prázdné klece neuklidil. V čase 14:13 už se ovšem třinečtí mladíci radovali, když se u levé tyče trefil Pavel Matěj.

Ridera si mohla vzít svůj náskok brzy zpět, rána Kotáska ale zazvonila pouze na tyč. Nedáš? Dostaneš. Pavel Matěj z brejku překonal Dolíšku a po dvaceti minutách odcházeli do kabiny spokojeněji domácí hráči.

Na začátku druhé části měli Oceláři další důvod k radosti. Ve vlastním oslabení dotlačil kotouč do sítě Nico Geidl a Oceláři šli do dvoubrankového vedení. I Vítkovice ale udeřily v početní nevýhodě, když se z bezprostřední blízkosti prosadil Ivan Ivan.

V čase 42:31 inkasovali domácí hráči další gól ve vlastní přesilové hře. Po přihrávce Cuba vyzrál na Švančaru Ivan Ivan a vyrovnal skóre. Oceláři ale stačili zareagovat a zhruba o deset minut později si svůj náskok vzali zpět, když střelu Ramíka tečoval do sítě Nico Geidl. V samém závěru utkání se Nico Geidl trefil ještě jednou, Michal Ramík vzápětí dopravil kotouč do prázdné klece a Třinec bral vítězství 6:3.