Starší dorostenci podlehli Slavii

16.01.2015 · Kamila Schmiedová
V sedmém kole nadstavby RAKO extraligy změřili Oceláři své síly se Slavii, která ztrácela na domácí v tabulce pouze čtyři body. Po vyrovnaném boji nakonec vyhráli hosté a dotáhli se na rozdíl jediného bodu. Dvě branky Třince vstřelil Miloš Roman, jednu pak Marian Adámek.
35., pátek 16.1.2015
Slavia Praha
3:5
Werk aréna
Třetiny: 2:1, 0:2, 1:2  Branky a nahrávky: 14. Roman (Švaňa), 17. Roman (Flok, Kofroň), 51. Adámek (Kofroň) – 10. Šergl (Hradil), 28. Šergl (Hradil), 30. Hradil (Kolář), 47. Šteiner (Valík), 59. Kolář (Šteiner, Zderadička) Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 157. Střely na branku: 32:24. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4, 3:5.
Hlaváč – Hrachovský, Haman, Radzienciak, Adámek, Imrich, Bartko, Janiczek – Stuchlík, Kaukič, Švaňa, Mach, Flok, Kofroň, Plitko, Murín, Sztwiertnia, Roman
Štefka – Zderadička, Bušek, Příkop, Šmíd, Valík, Steinocher – Hradil, Vildumetz, Šteiner, Šergl, Fiala, Matějka, Kolář, Mušo, Kohút, Šmerha

Do utkání vstoupily oba týmy aktivně. Třinec měl poté více střeleckých příležitostí, přesto skóre zápasu otevřela Slavie, když kotouč za záda Hlaváče poslal Jan Šergl. O čtyři minuty později Oceláři vyrovnali. Miloš Roman se dostal do samostatného úniku a prostřelil brankáře mezi betony.

O pár minut později už bylo vedení na straně domácích zásluhou druhé branky Miloše Romana, který tentokrát přesně vymetl horní roh branky Štefky.

Druhé dějství začala lépe Slavie, ale až do sedmadvacáté minuty si dokázal Hlaváč se střeleckými pokusy Sešívaných poradit, poté ale Jan Šergl srovnal střelou z mezikruží. Hned nato si vzali hosté své vedení zpět. Třineckému gólmanovi příliš nevyšla rozehrávka a puk do branky zametl Matyáš Hradil.

Závěrečná třetina nám ještě nabídla napínavý boj. V úvodu se dvakrát vylučovalo na straně domácích. Druhou přesilovou hru hosté využili. Nejprve se pokoušel Valík prostřelit hráče před brankou, puk se ale dostal pouze před brankovou čáru, za kterou jej uklidil až David Šteiner.

Po dlouhém tlaku na branku Slávie se přece jen domácí prosadili. Marian Adámek, který objel branku a procpal kotouč do sítě pod betony brankáře. Ke konci třetiny Oceláři stupňovali svůj tlak, gólem do prázdné branky ale pojistil výhru hostů Jan Kolář.