Zlín si z Třince odváží mečbol

31.03.2013 · Tomáš Vacho
Oceláři ani na druhý pokus nedokázali využít výhodu domácího prostředí a stejně jako včera podlehli v samostatných nájezdech. Rozhodující penaltu vsítil Leška. Zlín tak v sérii vede 3:1 na zápasy.
SF4, neděle 31.3.2013
Zlín
1:2sn
Třetiny: 1:1, 0:0, 0:0  Branky a nahrávky: 16. Adamský (Klimenta) - 16. Ondráček (Melenovský), rozhodující sam. nájezd Leška. Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4612. Průběh utkání: 1:0, 0:1.
Hamerlík (Hrubec) – Hrabal, Zíb, Roth, Galvas, Lojek, Klouček, Ovčačík, Kania – M. Růžička, Bonk, Zagrapan – Klimenta, Polanský, Adamský – D. Květoň, Peterek, Rákos – Orsava, Rufer, Matuš
J. Sedláček (Štůrala) – Hamrlík, Linhart, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Matějíček, Horák, Kotvan – Balaštík, Leška, Köhler – Okál, Čajánek, Veselý – Ondráček, Melenovský, F. Čech – Šlahař, P. Sedláček, Fořt.

Začátek zápasu ovlivnila 106 sekund trvající přesilovka 5 na 3 ve prospěch Zlína, ten ji ale nezužitkoval. Celkově bylo ale první dějství velice opatrné, s minimem šancí.

První šanci domácích převedl ve 13. minutě Klimenta, který ale při zakončení do poloodkryté brány narazil na skvělý zákrok Sedláčka. Zlín na to odpověděl šancí Okála a Čecha, jenže do vedení šli domácí.

V přesilové hře se bekhendem prosadil Adamský a po potvrzení branky videorozhodčím nastala radost pro třinecké barvy. Ta ale netrvala dlouho, protože za dalších 34 sekund hosté vyrovnali. Zasloužil se o to Ondráček, který tečoval Melenovského pokus. I tuto branku musel posvětit sudí u videa.

Vyrovnaný stav více svědčil Zlínu, který do druhé třetiny vstoupil velice aktivně, ve čtyriadvacáté minutě měl dobrou šanci Balaštík, ale Hamerlík puk udržel s vypětím všech sil před brankovou čarou.

Nepohledný hokej odehrávající se převážně ve střední části kluziště do konce druhé třetiny okořenil pouze Polanský, ale i jeho šanci Sedláček bravurně zneškodnil. I poslední dějství bylo v režii defenzívy.

Rozhodnout mohl v sedmačtyřicáté minutě Růžička, ale i on ztroskotal na Sedláčkovi. Na druhé straně se málem radoval Veselý, který nastřelil břevno, a po něm i Leška, který však nevyzrál na Hamerlíka.

V desetiminutovém prodloužení se nestalo prakticky nic, vyjma Bonkova úniku, kdy po obkroužení brány málem zasouval za Sedláčka, neuspěla ani následná dorážka Růžičky.

Utkání tedy dospělo do samostatných nájezdů, ve kterém se prosadil jediný hráč, který byl Petr Leška. Šimon Hrubec, kterého domácí na nájezdy postavili do brány, obdržel od zlínského kanonýra kuriózní gól vstřelený z brankové čáry. I o této brance musel rozhodnout videorozhodčí.

Josef Turek (HCO Třinec):
Byl to vyrovnaný zápas a spíše úporný boj. Nebylo to moc hezké na pohled. Od třetí třetiny jsme byli trošku horším týmem. V prodloužení to bylo vyrovnanější, nebyly tam ale šance. Potom jsme bohužel dostali gól a žádný jsme nedali, proto jsme nemohli vyhrát. Je to náročné na bruslení a v sobotu nás to stálo hodně sil, které nám dneska chyběly.

Juraj Jurik (PSG Zlín):
Dneska bylo spíše bojovné než pohledné utkání. My jsme doufali celé utkání v úspěch, v čemž nás podpořil vynikající Kuba Sedláček. Byl to jeho zápas a jeho zásluhou jsme získali třetí bod. Znovu zopakuju, že v play off by se mělo hrát prodloužení do úplného rozhodnutí. Dovednostní soutěže jsou spíše pro základní část. My jsme tady dvakrát vyhráli na nájezdy, za což jsme rádi, ale klidně to mohlo skončit naopak a byli bychom v pozici jako Třinec.